1996 yılından itibaren hizmet veren okul, 2015 yılında isim değişikliği ile Alpadia Language Schools olarak eğitimlerine devam eden İsviçre merkezli bir dil okuludur. Alpadia’nın en önemli merkezi ise Alpadia Berlin Dil Okulu’dur. Alpadia Berlin Dil Okulu Berlin’in Batı bölümünde yer alan en gözde ve aynı zamanda en renkli semtlerinden biri olan Schöneberg’de bulunmaktadır.

ALPADIA LANGUAGE SCHOOLS- BERLIN

Alpadia Language Schools – Berlin

Alpadia Language Schools, uluslararası yapısıyla kaliteli bir eğitim sunabilmek adına modern imkanları sonuna kadar kullanmaktadır. Alpadia Language Schools Almanca öğrenmek için gelen öğrencilerine geniş ve modern bir binada eğitim sunar. Alpadia Language Schools da bulunan tüm sınıflar tam donanımlıdır. Aynı zamanda Alpadia Language Schools’da kafeterya, bilgisayar laboratuvarı, kütüphane ve öğrenci salonu gibi imkanlar yer almaktadır.

Müfredatında birçok Almanca dil eğitimi programına yer veren Alpadia Berlin Dil Okulu, derslerden arta kalan zamanlarda çeşitli aktiviteler ve geziler de düzenlemektedir. Kurslara katılım yaşı minimum 16’dır. Konaklama ihtiyacı olan öğrencilere aile yanı konaklama, öğrenci yurdu ve öğrenci evi konaklama seçeneklerini sunulmaktadır.

Okulda Sunulan Programlar: Genel Almanca, Goethe Zertifikat, TestDAF Hazırlık, TELC Hazırlık, Almanya Üniversitelerine Hazırlık

Diğer Dil Okulları