Durham College Autism and Behavioural Sciences / Otizm ve Davranış Bilimleri

Durham College Autism and Behavioural Sciences / Otizm ve Davranış Bilimleri programı,  Oshawa kampüs’te sunulan bir lisans üstü uzmanlık sertifika programıdır. Otizm Spektrum Bozukluğu (ASD) ile yaşayan Kanadalıların oranı artmaya devam ederken, bireyleri, ailelerini ve bakıcılarını desteklemek için kanıta dayalı müdahaleleri kullanmaya hazır yetenekli profesyonellere olan ihtiyaç da artmaktadır. Çeşitli ortamlarda çocuklara, yaşlı gençlere ve yetişkinlere odaklanan bu programda öğrenciler, Uygulamalı Davranış Analizi ilkelerine göre etkili davranışsal müdahale planlarının işbirlikçi tasarımı, uygulanması ve değerlendirilmesinde uzmanlık geliştireceklerdir. Ayrıca, program kapsamında, gerçek hayata dair tecrübe edinme fırsatı da sunulmaktadır.

Program süresi: 2 semester (1 yıl), her iki semester dahilinde de saha deneyim dersi zorunludur.

Edinilen Derece: Ontario College Graduate Certificate (program post-graduate work permit / eğitim sonrası kalma çalışma izni alınmasına elverişlidir)

Programın web sitesine buradan erişebilirsiniz.

Kabul koşulları:

Genel dil yeterlilik koşulları aranır. Durham College’ın genel dil yeterlilik şartlarına erişmek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca,

Davranış Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Psikoloji, Sosyal Hizmet veya Sosyoloji Lisans mezunu olma koşulu aranır.

Eğitim Ücreti:

Programın 2 semester toplam eğitim ücreti 16.200 CAD cıvarında olup, bu rakam mevcut açıklanan son ücretler üzerinden verilmiştir.

Tüm Kanada devlet kolejlerinde olduğu gibi Durham College’da da eğitim ücretleri devlet tarafından belirlenmekte olup dönemsel farklılıklar oluşabilir. Eğitime başlanacak dönem için açıklanan güncel ücretlendirmenin geçerli olacağı unutulmamalıdır. Yukarıda belirtilen rakamlar fikir verme amaçlıdır.

Durham College başvuru ücreti 100 CAD olup, bu ücretin hiçbir surette iadesi olmaz.

Kabul sonrası, ilk dönem ücretini depozito bedeli olarak yatırmak gerekir. Sonraki dönemlerin ücretleri ise, ilgili dönemin başlangıcına ortalama 1 ay kala ödenir.

Depozito bedeli, vize reddi durumunda belirli kesintiler yapılmak sureti ile iade edilir.

Güncel ücretler ve detaylı bilgi için lütfen Mayla Abroad danışmanları ile iletişime geçiniz.