Kanada’da okumak istiyorsunuz, ancak başlamadan önce birkaç gerçek bilgiye mi ihtiyacınız var? İşte insanların yurtdışında eğitim deneyimi için Kanadayı seçmesinin birkaç nedeni;

Dünyada Değer Verilen Nitelikler

Kanada’nın yüksek akademik standartları ve titiz kalite kontrolleri, geleceğinize kapılarını açacak ve uzun vadede yararlanacak yüksek kaliteli bir eğitim göreceğiniz anlamına geliyor. Bir Kanada Eğitim Derecesi, diploma veya sertifika, Amerika veya ulus ülkelere denk olduğu için  dünya çapında tanınmaktadır.

Ekonomik Eğitim

Kanada’daki eğitim kalitesi ve yaşam standartları dünyanın en iyileri arasındadır ancak yaşam kalitesi ve eğitim ücretleri genel olarak Amerika ve İngiltere gibi diğer ülkelere göre daha düşüktür. Bu nedenle, Kanada genellikle lise veya üniversite öğrencileri için tercih edilen bir seçenektir.

Çok Kültürlü Topluluk

Kanada’da tüm dünyadan etnik gruplar bulunması nedeniyle, belirli kültürlerle ilişkili etnik gıdalar ve rekreasyon faaliyetleri bulmak zor değil. Aslında, uluslararası öğrenci danışmanınız, burada olduğunuz sürece sizin için bir dizi etnik kulüp ve dernekle iletişime geçmenize yardımcı olabilir.

Sağlıklı ve Güvenli Topluluklar

Kanadalıların samimi ve açık doğası nedeniyle Birleşmiş Milletlerin sürekli Kanada’yı dünyada yaşamak için en iyi yerlerden biri olarak gördüğünü bilmiyor olabilirsiniz. Kanada’da uluslararası bir öğrenci olarak, insan haklarına, eşitliklere, istikrarlı ve huzurlu bir toplum gibi Kanadalılar’ı kapsayan  tüm özgürlüklerden yararlanacaksınız.

Dünya Standartlarında Dil Eğitimi

Kanada’nın iki dilli bir ülke olduğunu ve dil eğitiminde bir dünya lideri olduğunu biliyor muydunuz? Fransızca ve İngilizce’yi birinci ve ikinci dil olarak öğretmek Kanada eğitiminin ayrılmaz bir parçası olduğundan ilerki çalışmalarınız için her iki dilde de hem akıcı konuşabilecek hem de dil kapasitenizi artırabileceksiniz.

Heyecan Verici Kampüs Yaşamı

Kanada’nın üniversite kampüsleri sadece gelişmiş teknoloji ile değil aynı zamanda sayısız modern olanaklarla da donatılmıştır. Olimpiyat kalitesindeki spor tesislerinden, halka açık konser salonlarına ve sanat galerilerine kadar, Kanada’nın üniversite kampüsleri size öğrenme ve eğlence için muazzam imkanlar sunuyor. İlaveten, aynı düşünen bireylerle tanışmak ve öğrenci tarafından yönetilen yönetimler, radyo, gazeteler ve işletmeler aracılığıyla deneyim kazanmak için inanılmaz fırsatlara sahip olacaksınız.

Yenilikçi ve Bol araştırma Olanakları

Araştırma, Kanada’da orta öğretim sonrası eğitimin en önemli bileşenlerinden biri olduğundan eğitimin bu canlı yönünün bir parçası olma şansına sahip olursunuz. Kanada’da hükümet ve endüstri birlikte telekomünikasyon, tıp, tarım, bilgisayar teknolojisi ve çevre bilimi gibi araştırmaları desteklemektedir.

İmkanlar Ülkesi

Kanada’nın oldukça dinamik akademik ortamında, yalnızca analiz ve iletişim becerilerini kazanmakla kalmaz, aynı zamanda kendinizi nasıl ifade edeceğinizi, yaratıcılığınızı nasıl göstereceğinizi ve kendinize güveninizi geliştirmeyi öğreneceksiniz. Öğretmenler ve profesörler her zaman ulaşılabilir ve derslerinizde yardımcı olmaya heveslidir ve akademik mükemmelliği sınıfta etkileşim ve işbirliği ile birleştirir.

Göç Etme İmkânı

Kanada yeterlilik belgesine sahip bazı uluslararası öğrencilerin Kanada’dan ayrılmaksızın daimi ikamet başvurusunda bulunabileceğini biliyor muydunuz?

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir