Tüm adımlarınızı tamamladınız, artık resmi olarak Kanada’da öğrencisiniz. Akıllı telefonlarınız olmadan yapamazsınız, biliyoruz. O yüzden eğer Kanada’ya gidiyorsanız bu yazımızı okumayı sakın unutmayın. Detaylı bilgi ve sorularınız için MaylaAbroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Başlangıç olarak yapmanız gereken şey Türkiye’de kullandığınız numaranıza veda ederek yeni bir telefon numarası almak olacaktır. Çünkü Türkiye’de kullandığınız hattınızı Kanada’da kullanmanız sizin için maliyetli olacaktır. Yeni bir numara almak için öncelikli olarak konaklamanızı kesinleştirmeniz gerekmektedir. Çünkü yeni bir hat almak için bir adres belirtmeniz gerekiyor. İhtiyacınız olan tek evrak ise iki adet kimlik fotokopisidir. Kanada telefon hatları alınmadan önce telefonunuzun Kanada hatlarına uygun olup olmadığına bakmalısınız. Bunu herhangi bir telefon hattı satan yerde yaptırabilirsiniz. Orada telefonunuzun kilitli olup olmadığını kontrol edeceklerdir. Kanada’da telefon hattı kullanabilmeniz için telefonlarınızın orijinal olması ve kilitli olmaması gerekmektedir. Eğer tüm şartları sağlıyorsanız telefon hattınızı takıp kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz. Telefon hattınızı aldınız, telefonunuzu kullanabilmek için öncelikle hatta bir ödeme yapmalısınız. Bu durumda önünüze iki seçenek çıkacaktır. Bunlardan birincisi, ön ödemeli ülkemizde kullanılan kontörlü hatlar yani ödeme yaptığınız hattı 30 gün boyunca kullandıktan sonra 30 gün sonunda tekrar ödeme yapmanız gereken seçenektir. İkincisi ise ülkemizde de bulunan faturalı hat; 30 günlük kullanımınızdan sonra ödeyebileceğiniz seçenek.

                                                                                                                    Kanada’ya kısa dönem giden öğrencilerimiz için öncelikli önerimiz kontörlü hat almaları olacaktır. Kimlik fotokopim ve konaklama adresim yok diye üzülmeyin. Kanada’da ankesörlü telefon hizmeti de mevcut. Klasik telefonları her zaman kullanabilirsiniz.

 

 

 

Dilerseniz ILAC Dil okullarının öğrenciler için hazırlamış olduğu Kanada’da telefon hattı  videosunu izleyerek yukarıda yazmış olduğumuz bilgileri pekiştirebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir