Kanada’nın güneybatısında yer alan Vancouver, bulunduğu İngiliz Kolombiya eyaletinin en büyük şehridir. Vancouver Uluslarası Havaalanı, Pearson Havaalanından sonra Kanada’nın en işlek ikinci havaalanıdır. Eğer havaalanına indiğinizde ne yapacağım diye telaşlanıyorsanız, MaylaAbroad sizin yerinize her şeyi düşündü. Bu yazımızda size uçağınızdan inip okulunuza varıncaya kadar yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşacağız. Detaylı bilgi için Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Uçaktan indiniz, peki şimdi ne yapacaksınız? Gayet net okunur bir şekilde yazılmış olan olabildiğince yardımcı tabelaları takip ederek kontrol noktasına varacaksınız. Vancouver Havaalanı alışılmışın dışında bir teknoloji kullandığı için işlemlerinizin ilk adımını çok daha pratik bir şekilde bilgisayar ekranlarından gerçekleştireceksiniz. İşaretleri takip edip kontrol noktasına vardığınızda beyaz büyük ekranlı kontrol makineleri sizi karşılıyor olacak. Pasaportunuzu bu ekrana okutarak online bir şekilde sorulara cevap vererek ön kontrolden geçmiş olacaksınız. Bu süre zarfında size yardımcı olabilecek birçok havaalanı görevlisi de çevrenizde olacaktır. Bu makine verdiğiniz cevaplar doğrultusunda size bir kağıt verecek. İkinci adım olarak bu kağıdı kontrol noktası çıkışında bulunan görevliye göstererek gümrük memurunun yanına kısa bir sürece sıra beklemeden ilerleyebileceksiniz. Kanada’da yepyeni bir maceraya giden son adım olan göçmenlik bürosunda ihtiyacınız olan evraklar,

  • Pasaport,
  • Okul kabul belgesidir.

Gümrük bürosunda pasaport ve belge kontrolünüzü tamamladıktan sonra artık resmi olarak Kanada’da öğrenci sayılmaktasınız, tebrikler. Geriye sadece bavulunuzu alıp konaklama adresinize gitmek kaldı. Eğer havaalanı karşılama hizmeti aldıysanız, okul temsilcileri sizi servise yönlendirecektir. Bu karşılama servisi dışında Vancouver Uluslararası Havaalanında ulaşım opsiyonları geniştir. Tren, otobüs ve taksi ile okul veya konaklamanıza ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz ILAC Dil okullarının öğrenciler için hazırlamış olduğu Vancouver Havaalanı videosunu izleyerek yukarıda yazmış olduğumuz bilgileri pekiştirebilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir