Toronto çok büyük bir şehir olduğu için 2 havaalanına sahiptir; Toronto Pearson Uluslararası Havaalanı ve Billy Bishop Toronto City Havaalanı. Bunlardan en sık kullanılanı ve uluslararası uçuşların en yoğun olanı Pearson Havaalanıdır. Eğer havaalanına indiğinizde ne yapacağım diye telaşlanıyorsanız,Mayla Abroad sizin yerinize her şeyi düşündü. Bu yazımızda size uçağınızdan inip okulunuza varıncaya kadar yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşacağız. Detaylı bilgi için MaylaAbroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Uçağınızdan inip yeni bir ülkenin heyecanındayken ne yapmalıyım diye endişelenmenize gerek kalmadı; çünkü gerçekleştirmeniz gereken her adımı sizler için sıraladık. Tabelalarla dolu Kanada Havaalanları, size yol tarifi konusunda çok yardımcı olacaktır. Bunun dışında gönüllü karşılama ekibi çalışanları havaalanında sizi bekliyor olacak. Uçaktan indiniz. Peki sonra? Öğrencilerimizin, yolculuk eden herkes gibi gümrük ve pasaport kontrolü noktalarına ulaşması gerekmektedir. Eğer kaybolursanız çalışanlar sizlere yol göstermekten mutluluk duyacaklardır. İlk kontrol noktanızda sıra size geldiğinde polis görevlisi pasaport ve uçuş bilgilerinize bakarak size birkaç soru soracaktır. Bu sorular seyahat amacınızı ve ne kadar süre ile Kanada’da kalacağınızı kapsayacaktır. Polis görevlisine verdiğiniz cevaplar doğrultusunda sizi gümrük bürosu kontrol noktasına yönlendirecektir. Gümrük bürosuna giderken yanınızda olması gereken evraklar sadece;

  • Okul kabul mektubunuz
  • Pasaportunuz

Tüm gerekli evraklarınızla beraber gümrük bürosundaki işleriniz bittikten sonra artık resmi olarak Kanada’da sayılmaktasınız, tebrikler! Şimdi geriye sadece bagajınızı alıp dil okulu temsilci standınızı bulmak kaldı. Eğer bulamazsanız havaalanında bulunan ücretsiz internet ile aramalarınızı yapabilir yada danışma masalarından yardım isteyebilirsiniz. Eğer havaalanı karşılama hizmeti almadı iseniz, konaklamanıza ya da okulunuza tren, otobüs ve taksi aracılığıyla kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 

Dilerseniz, ILAC Dil Okulunun öğrenciler için hazırlamış olduğu videoyu izleyerek yukarıda yazmış olduklarımızı pekiştirebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir