Yeni bir eğitim başlangıcı yaparken en önemli husus öğrencinin kendini güvende hissetmesidir. Karşılaşılabilecek tüm talihsizlikler için endişelenmenize gerek kalmadı, çünkü tüm endişelerinizi giderebilecek bir sigorta çeşidi mevcut. Öğrenciler için özel yapılan bu sigorta çeşidi hakkında detaylı bilgi almak için MaylaAbroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Genel anlamda öğrenci konaklama, yaşam, eğitim ve birçok konuda bilgi sahibi olabilir. Peki Sağlık Sigortası? Tüm seçenekler arasında aslında en hassas olan konu bu sigorta konusudur. Öğrencinin Kanada’ya vardığı andan çıkışına kadar devam etmesi gereken sigortaya öğrenci sağlık sigortası denir. Kanada okulları öğrenciler için bahsi geçen sigortayı zorunlu tutar. Bunu özel sigorta şirketleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu konuda dilerseniz tecrübeli danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Size en uygun sigorta poliçeleri, kapsamları ve ödemeleri konusunda detaylı bir araştırma yaparak seçim yapabilirsiniz.

 

Öğrenciye özel sağlık sigortası şartlarında bahsetmek gerekirse;  uçak rezervasyonunuzda belirtilen tarih ile sigortanızın başlangıç tarihi aynı olmalıdır. Bunun dışında poliçede, öğrencimizin detaylı kimlik bilgileri, seyahat amacının eğitim olduğu, ödeme tutarı net bir şekilde belirtilmelidir. Ve tabii ki tamamen yasal olması gerekir. Vize başvurunuza kadar danışmanlarımız bu kontrollerinizi tamamlayacaktır. Vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de sigorta poliçenizin vize dosyanıza eklenmesi gerektiğidir.

Kanada’lı özel sağlık şirketleri hakkındaki daha detaylı bilgiler için ilgili aşağıda sigortanın logosuna tıklamanız yeterli:

 

Öğrenci sağlık sigortasının önemini daha net anlayabilmeniz için size Kanada’nın sağlık hizmetlerinden bahsetmek isteriz. Kanada sağlık hizmetleri modern, yaygın ve son derece kaliteli bir hizmet çeşididir. Kanada’da sağlık hizmetlerinin tamamı devlet tarafından karşılanmadığı için masraflı olabilir. Bir öğrenci için ödenilecek ücret çok yüksek olabilir.  Bu nedenle, sağlık sigortasının öneminin bir kere daha altını çizmek isteriz.

Kanada’da bulunduğunuz süre boyunca eğer bir sağlık sigortanız var ise sağlık hizmetlerinden yararlanma imkânınız olacaktır. Sağlık hizmetleri karşısında ödeme yapmanıza gerek kalmadan teminat altında olabilirsiniz. Eğer talihsiz bir rahatsızlık geçirirseniz, sağlık hizmeti aldığınız kuruma kimlik ve poliçe bilgilerinizle işlem yaptırabilirsiniz. Böylece size sadece iyileşip eğitiminize kaldığınız yerden devam etmek kalacaktır.

Dilerseniz ILAC Dil okullarının öğrenciler için hazırlamış olduğu  Kanada’da öğrenci sağlık sigortası  videosunu izleyerek yukarıda yazmış olduğumuz bilgileri pekiştirebilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir