Kanada’da öğrencilerin sağlık sigortası yaptırmaları okullar tarafından zorunlu tutulmaktadır. Bunun en büyük nedeni; öğrencilerin herhangi bir sağlık probleminde sağlık masrafları çok yüksek olduğu için, mağduriyet yaşamamasıdır. StudyInsured ™ Kanada’da öğrencilere farklı poliçe seçenekleri ve kapsamlı hizmeti ile ön plana çıkan bir sağlık sigortasıdır. 

1946’dan beri seyahat sigortası sektöründe güvenilir bir isim olan StudyInsured ™, uluslararası öğrenciler, turistik seyahatte bulunanlar ve çalışanlar için  farklı sağlık sigortası poliçeleri ile çözümler sunar.

StudyInsured ™ poliçeleri, öğrencilerine en iyi kapsamda tarifeler sunmaktadır:

  • StudyInsured ™ Silver Policy (Günlük ücreti 1.45 CAD$’dır)
  • StudyInsured ™ Gold Policy (Günlük ücreti 1.70 CAD$’dır)
  • StudyInsured ™ Platinum Policy (Günlük ücreti 2.00 CAD$’dır)

Sigorta poliçeleri, istenen  tarihten başlamak suretiyle, minimum 1 aylık olarak düzenlenir. Sigorta poliçe numaranızın, okulunuza iletilmesi, Kana’da okulların şart koştuğu zorunlu sağlık sigortası kuralını yerine getirmeniz için yeterlidir.

Öğrenciler, poliçe numaralarını kullanarak bulundukları adresi girmek suretiyle, bulundukları lokasyonda StudyInsured ™ anlaşmalı klinik ve hastanelerinin tüm bilgilerine online olarak ulaşabilir. Konum bilgilerinin açık olduğu bir cihaz üzerinden yine poliçe numaranız ile size en yakın StudyInsured ™ anlaşmalı klinik ve hastanelerine hızlıca erişebilirsiniz.

StudyInsured ™ hizmetlerinden nasıl faydalanabilirim?

Öğrenciler, StudyInsured ™ acil destek hattı üzerinden 7/24 destek alabilir. Kanada’da, her zaman için (kaza vb acil durumlar hariç) ilk olarak kliniklere gitmemiz önerilir.

Walk-In Clinic adı verilen bu kliniklerinde, hastaları geldikleri sırayla görebilecek çok sayıda doktor ve hemşire bulunmaktadır. Kliniklerde uzun süre beklemek zorunda kalmadan hızlıca muayene olabilirsiniz. Kliniklerin bir çoğu nöbet sisteminde çalışır ve gece ya da hafta sonu da açık klinik bulmak oldukça kolaydır. StudyInsured ™ anlaşmalı kliniklerinde, randevu almanıza gerek kalmadan hızlıca muayene olabilir, ilaç yazdırabilir ve poliçeniz kapsamı ile bağlantılı şekilde bir ücret ödemezsiniz.

Durmunuz klinikte çözülemeyecek kadar ağır ise, ilgili alandaki uzman doktor ya da hastahanelere sevk edilirsiniz.

Kliniğe gitmeden StudyInsured ™ anlaşmalı doktorlarına gitmek istediğinizde ise randevu almanız gerekir.

Kanada’da hastane Acil Servisi, yaşamı tehdit eden ciddi acil durumlar için gidilecek yerdir. Doktorlar ve hemşireler, durumunuzun aciliyetini değerlendirmelerine göre sizi muayene edecektir. Tıbbi endişeniz kritik değilse, bir doktora görünmek için birkaç saat, hatta gece boyunca beklemeniz gerekebileceğinden, öncelikli müracatımızı her zaman en yakınımızdaki klinik üzerinden yapmakta her zaman için fayda vardır.

Poliçe içerikleri ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir