Toronto’da öğrencilerimizin seyahat etmesinin en uygun ve kolay yolu toplu taşımadır. Toronto’da toplu taşıma sistemi Toronto Transit Komisyonu (TTC)  tarafından yürütülür. Toplu taşıma ile Toronto adalarına da seyahat edebilirsiniz.

Şehir dışındaki yerleşim yerlerine seyahatler ise GO Transit tarafından yürütülmektedir.

Toronto Transit Komisyonu (TTC)  metro, tramvay ve otobüs seferlerini gerçekleştirmektedir. TTC 4 metro hattı, 11 tramvay ve 140’tan fazla otobüs rotasına sahiptir. Bir çok şehir hattı ulaşımı sık gerçekleştirilmekle beraber bazıları 24 saat hizmet vermektedir.

TTC öğrenci pasaportu hizmeti vermektedir. Daha uygun fiyatlarla ulaşım sağlamak isteyen öğrencilerimiz Sherbourne istasyonundan ulaşım kartlarını temin edebilirler. Ulaşım kartına sahip olmak için okuldan katıldığınız programı gösteren belge ve okul kabul mektubunuzu almanız yeterli olacaktır.

Yeni bir ülkeye adapte olma sürecinde Toronto şehri size yardımcı olabilecek en uygun seçenektir. Peki kaybolursanız ne olacak? Yanlış hatta binebilirsiniz, hatta duraklarınızı kaçırabilirsiniz. Alışma sürecinde bunlar çok doğaldır. Bu durumda ücretsiz transferlerden yararlanarak bir ücret ödemeden rotanızı değiştirip okulunuza ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Dilerseniz ILAC Dil okullarının öğrenciler için hazırlamış olduğu Toronto toplu taşıma kullanımı videosunu izleyerek yukarıda yazmış olduğumuz bilgileri pekiştirebilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir