Vancouver Kanada’nın en sevilen şehirlerinden birisidir. Öğrencilerin dil okulu tercihlerinde de üst sıralarında bulunur. Vancouver çevre politikalarına fazlasıyla önem vermektedir bundan kaynaklı olarak da yaşanabilir bir şehir olmuştur.

Vancouver, toplu taşıma çeşitleri açısından gelişmiştir. Translink’e bağlı banliyö sistemleri, metro ve otobüs en yaygın kullanılanlarıdır. Coast Mountain Bus Company, Vancouver bölgesinde faaliyet gösteren şirkettir. Bu şirkete bağlı tüm otobüsler elektriklidir. Sky Train ise kapsamlı bir ray sistemidir. Tren seyahatleri sizin için eğlenceli ise Sky Train’i gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Vancouver’da kaldığınız müddetçe bilmeniz gereken en önemli istasyonlar Burrard Station, Waterfront Station ve GranvilleStation’dır. Bu istasyonlardan aktarma yaparak diğer ulaşım çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Ulaşım saatleri sık olmakla birlikte hafta sonlarında saatlerde azalma yaşanabilir. Ulaşım hızlı, sık, güzel peki maliyetleri nedir? Vancouver’da toplu taşıma ücretleri diğer ülkelere nazaran uygundur. Günlük 9 CAD$ vererek ulaşımınızı sağlayabilirsiz.Kanada’da bulunan öğrenciler için aylık 35 CAD$ gibi fiyatlara uygunulaşım tarifileri vardır. Ulaşım kartlarını internetten, marketlerden doldurabilmeleri öğrencilerimize büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

 

 

Dilerseniz ILAC Dil okullarının öğrenciler için hazırlamış olduğu Vancouver toplu taşıma kullanımı videosunu izleyerek yukarıda yazmış olduğumuz bilgileri pekiştirebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir