1966 yılından bu yana Kanada’nın Ontario Eyaleti’nde, Toronto şehrinde eğitim veren George Brown College’ı neden tercih etmeliyim sorusuna yanıt aradık. İşte en temel nedenler:

  1. Toronto Şehir Merkezindeki Konumu

Toronto, 6 milyonu aşkın nüfusu ile Kuzey Amerika’nın en büyük şehirleri arasındadır. Yoğun göçmen alımları ile her geçen gün büyüyen şehir merkezi, günümüzde Great Toronto Area (GTA) adı ile anılmaya başlayan 7.124 kilometrekarelik bir alana yayılsa da; iş imkanlarının, büyük şirketlerin ve nüfus yoğunluğunun büyük kısmı 630,2 kilometrekarelik yüzölçümü ile Toronto bölgesinde yer alır. George Brown College, Toronto Downtown’daki konumu ile öne çıkar. İkonik Toronto Tower’a 1 metro durağı mesafededir. Queen’s Park ise ders aralarını değerlendirebileceğiniz kadar yakındır.

Dünyanın ticaret ve iş merkezleri arasında ön saflarda yer alan Toronto’nun kalbinde, iş ve staj imkanlarının yanı başında bir eğitim fırsatı sunar.

      2. Sektör Deneyimine Sahip Eğitmenler

George Brown College akademik kadrosu, her bir fakülte için, ilgili alanın en tanınan ve tecrübeli işinsanları arasında seçilen eğitmenler ile desteklenir. Öğrenciler, bu sayede hem en yetkin tecrübelerden faydalanma hem de gelecek kariyerleri için “network” oluşturma fırsatları yakalar.

     3. Uygulamalı Eğitim

160’dan fazla tam zamanlı programın %98’i iş entegreli eğitim sunar. Fakülte düzeyinde bakıldığında ise Turizm Otelcilik ve Mutfak Sanatları programlarının tümü uygulamalı eğitim vermektedir.

Dört yıllık lisans programım sayesinde edindiğim rekabetçi teknik beceriler ve çok önemli kişilerarası iletişim becerileri, mezuniyet sonrasında hayalimdeki işe girmeme yardımcı oldu.

Zilu Guo

2017 Mezunu, Ticaret Dalında Onur Lisans

Derecesi (Finansal Hizmetler) – Muhasebecilik, 2017

    4. Gerçek Dünyadan Edinilen Bilgiler

George Brown College’da, programların %95’i, saha eğitim fırsatları sunmaktadır. Program öğrencileri, eğitimleri kapsamında edindikleri bilgileri, gerçek işlerde çalışarak pratiğe dönüştürme fırsatı yakalar.

“ Burada kurulmus düzene baktiğimda keşke öğrenci olsaydim diyorum! Gerçekten, ben koleje gittiğimde buradaki ‘The Chef ’s House’ ile mukayese bile kabul edilmeyecek bir düzen vardı. Buradaki standartlar beni çok etkiledi.”
Şef Gordon Ramsay

 5. Sektörden Etkilenen Programlar

Önümüzdeki on yılda, Ontario’da neredeyse 5 işten birinin ticaretle ilgili meslek dallarında olması beklendiğini biliyor muydunuz?

Hem programlar hem de program içerikleri, sektörel ihtiyaçlara uygun şekilde sürekli güncellenir. Bu sayede değişen dünyaya entegre olmuş profesyoneller olarak okuldan mezun olan öğrenciler, zaten kendi taleplerine uygun şekilde eğitim almış oldukları işverenler arasında oldukça popülerdir. 2107 yılında yayınlanan 18 yıllık rapor kapsamındaki araştırmaya göre, George Brown mezunlarını işe alan işverenlerin %92’si bu seçimlerinden çok memnun.

    6. Endüstri Ortakları ile Çalışma

Akademik ve mesleki tecrübemi tamamlayacak bir program arıyordum.

Disiplinler arası Tasarım Stratejisi yüksek isans programı, karmaşık ve küresel odaklı sorunları incelemek için gerçek dünya projeleri yoluyla çeşitli tasarım disiplinlerini birleştiriyor.

Andressa Beccaro

Displinlerarası Tasarım Stratejisi – 2014

George Brown College’da, örneğin Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde 21.000 metrekareyi aşkın bir simülasyon ağı merkez alanı olduğunu biliyor muydunuz? Ya da Sosyal ve Toplum Hizmetleri bölümünün GTA genelinde 600’den fazla temsilci ortağının olduğunu? Peki ya Kanada’nın tek yapı bilgi modelleme (BIM) yönetimi programının George Brown College bünyesinde olduğunu?

George Brown College öğrencileri, eğitimlerine başladıkları andan itibaren, kolej ile birlikte çalışma ve araştırma faaliyetleri yürüten sanayi ortakları ile bünyesinde araştırma, geliştirme çalışmalarına katılım fırsatı yakalar.

Siz de hayallerinizin peşinden giderek George Brown College öğrencisi olmak istiyorsanız, bize ulaşın.

Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, george brown College Türkiye Yetkili Temsilcidir.

Başvuru sürecinde ve tüm vize aşamalarında, öğrencilerimiz için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız.