Cavendish School of English, 1983 yılında Bournemoutuh şehrinde bulunan çok şık Viktoryen bir binada kurulmuştur. Okulun iki farklı ülkede okulu bulunmaktadır. Bunlardan biri İngiltere-Bournemouth diğeri ise Malta-Valetta’dır.

CAVENDISH SCHOOL OF ENGLISH – MALTA

Cavendish School of English – Malta

İngilizce Malta’daki iki resmi dilden biridir. Malta adası 150 yılı aşkın bir süre boyunca İngiltere sömürgesi olarak kalmıştır.

İngilizcenin Malta adasında resmi bir dil olması nedeniyle son yıllarda dil okulları için de ideal bir eğitim merkezi haline gelmiştir. Malta’nın İngiliz İmparatorluğu’na girmesinden bu yana Maltalıların hemen hemen her biri akıcı İngilizce konuşuyor.

Malta, ılık deniz suyu, ılıman kışları ve sıcak yazları ile tropik bir iklime sahiptir.
Cavendish School of English, UNESCO dünya mirası alanı olarak adlandırılan başkent Valletta’nın merkezinde yer almaktadır. UNESCO, Valetta’yı “Dünyanın en yoğun tarihi bölgelerinden biri” olarak nitelendirmiştir.

Cavendish School of English’in okul binası 1900’lerde Valetta’da inşa edilmiş tarihi bir binadır.

Bir zamanlar zengin bir iş adamının evi olan bu tarihi ev, tamamen yenilenerek eskisinden daha da zarif ve etkileyici bir hale getirilmiştir. Malta’daki 50’yi aşkın dil okulu arasında, Valletta’da lisans verilen sadece iki okuldan biridir.

Okulda Sunulan Programlar: Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Birebir Özel Dersler, Cambridge ve IELTS Sınav Hazırlık Programları

Konaklama Alternatifleri:

  • Aile yanı konaklama (sabah kahvaltısı dahil opsiyon, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil opsiyon)
  • Student Apartment konaklama (tek kişilik ya da iki kişilik oda opsiyonu, paylaşımlı banyo ve mutfak)

Diğer Dil Okulları