Malta dil okulları, İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin tercih listelerinin başında gelmektedir. Malta dil okullarının tercih edilmesinin birden fazla sebebi vardır.

 

 

Malta, ülkemize iki saatlik uçuş mesafesi uzaklığındadır. Bu da ilk defa yurt dışına çıkacak olan kişiler için Malta dil okullarını tercih etme sebeplerinin başında gelir. Malta aynı zamanda bir Akdeniz ada ülkesi olması sebebiyle turizm cenneti olarak da adlandırılır. Malta dil okulunda dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için bu durum sosyal hayatta da İngilizcelerini geliştirme imkanının artmasına neden olur. Malta’da 55’e yakın dil okulu vardır. Ve Malta dil okulları arasından tercih yapma imkanınız oldukça fazladır. Malta dil okullarının bir kısmı lokal, yani yalnızca Malta’da bulunan okullarken bir kısmı ise zincir okullardır.

Malta dil okullarında eğitime gelen Avrupalı öğrenci sayısı da oldukça fazladır. Malta dil okullarını tercih eden Avrupa ülkelerinin başında İtalya, Almanya, İspanya ve Fransa gibi ülkeler gelmektedir.

Malta dil okullarının çoğu aynı bölgede bulunur ve birbirlerine yakın konumdadırlar. Malta dil okullarının yoğun olarak bulunduğu yer ise; St.Julians, Paceville, Sliema, Gzira ve Gozo’dur. Öğrenciler için başka bir avantaj ise, Malta dil okullarının şehir merkezinde ve çoğu zaman tercih edilen konaklamaya yürüme mesafesinde oluşudur.

 

Malta dil okuluna gitmeden önce Malta hakkında daha fazla bilgi edinmeliyim diyorsanız bu yazımızı okumanızı öneririz.

 

Malta dil okullarında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler eğitimlerine yıl boyunca diledikleri Pazartesi günü başlayabilirler. Malta dil okullarında sunulan minimum ders saati haftada 15 saattir. Fakat bu “Genel İngilizce” programları için geçerlidir. Malta dil okullarında Genel İngilizce haricinde birden çok program sunulur. Bunlar; Yoğun İngilizce, Birebir Dersler, IELTS/ TOEFL Hazırlık, TOEIC Hazırlık, İş İngilizcesi, Dalış ve İngilizce, Hukuk İngilizcesi, Şehirde İngilizce, Mühendisler için İngilizce, Tıp İngilizcesi, Yöneticiler için İngilizce, Öğretmenler için Teacher Training, CELTA, DELTA gibi programlardır.

 

Malta dil okullarının çoğu öğrenciler için paket programlar sunmaktadır. Malta dil okulu tercih eden öğrencilere bu paketlerde sunulan imkanlar ise şu şekildedir;

  • Eğitim ücreti
  • Kayıt ücreti
  • Kitap-gereç ücreti
  • Havaalanı karşılama ve uğurlama
  • Hoş geldin partisi
  • Konaklama

 

İNDİRİMLİ MALTA DİL OKULU PAKET FİYATLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

Malta dil okulunu tercih eden öğrenciler yaygın olarak yurt konaklamaları tercih ederler. Yurt konaklamalar aile yanı konaklamalara kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Malta dil okulunu tercih eden öğrenciler için yurtlar genelde ekonomik lüks ve ultra lüks olarak ayrılırlar. Ayrıca bazı okullar oteller ile anlaşarak konforlu bir seçenek olarak otel konaklaması opsiyonu da sunmaktadır.

Malta dil okulunu tercih eden 18 yaşının altındaki öğrencilere ise aile yanı konaklama  zorunludur. Aile yanında kalmayı tercih eden Malta dil okulu öğrencilerine aileler yarım pansiyon(sabah-akşam) yemek sunmaktadır. Malta güler yüzlü ailelere sahip bir ülke olmakla birlikte Akdeniz ülkesi olması nedeniyle aile yanlarında sunulan yemekler oldukça Türk damak tadına yakındır.

Malta hakkında belki de çoğu kişinin bilmediği detayları öğrenmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Malta dil okuluna gidecek olan öğrenciler hem İngilizce eğitimi alacak hem de Malta’nın renkli ve canlı yaşamı ile dil gelişimlerine katkıda bulunabilecekler.

Malta dil okullarının sunduğu avantajlı dil okulu paketleri için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir