Malta’da İngilizce öğrenmek isteyen herkes için faydalı olacağını düşündüğümüz bu yazıda Malta Adası’ndan ve burada bulunan Magister Academy dil okulundan bahsedeceğiz.

Malta’ya masallar adası dememizin ilk sebebi bir sürü şövalye hikayelerine ev sahipliği yapmış oluşudur. Bu şövalye hikayelerinin en çok adından söz ettirenleri ise Saint-Jean Şövalyeleridir.

 

 

Bu şövalyelerin yaşadığı dönemi en güzel yansıtan yapı ise başkent La Valette’daki San Giovanni Katedralidir.

Katedral dışarıdan normal bir manastır izlenimi verse de bu katedralin barok iç mimarisi ziyaretçiler için inanılmaz güzelliktedir. San Giovanni Katedrali’nin içine girildiğinde ise birden çok bölümden oluştuğu görülür. Bu bölümlerin her biri şövalyelerin geldiği birbirinden farklı Avrupa bölgelerini temsil etmektedir. Portekiz, İtalya, Almanya, Castilla ve Fransa gibi…

Şövalye hikayelerinin yanı sıra  Malta Adası’ında tahmin edeceğiniz gibi balıkçılık çok önemli bir yere sahiptir ve Malta’daki rivayetlerden bir diğerini de bu balıkçı teknelerindeki gözler oluşturur.

 

Malta Ada’sındaki balıkçı teknelerinin üzerlerinde 2 adet minik göz bulunur ve bu gözlerin eski Mısır Tanrısı Osiris’in gözleri olduğu söylenir. Teknelerde bulunan gözler sayesinde balıkçıların kötü ruhlardan korunduğuna inanılır.

 

Malta’da bulunan Magister Academy ise Malta’nın masmavi denizine yalnızca 5 dk.lık yürüme mesafesinde yer alan ve 25.yılını dolduran köklü bir dil okuludur. Magister Academy aynı zamanda Malta’nın ilk kurulan dil okulları arasında yer alır. Okul, Malta’nın merkezinde bulunur. Magister Academy’deki Türk oranı çok azdır ve okul bu özelliğiyle de dikkat çekmektedir.

MAGISTER ACADEMY

3 katlı okul binasının ilk katında derslikler yer alırken 2.ve 3.katı konaklama için ayrılmıştır. Ayrıca son katta öğrencilerin rahatça vakit geçirebileceği bir de teras bulunur. Kayıt zamanında okulun konaklamasında yer bulamayan öğrencilere sağlanan bir diğer konaklama imkanı ise The Howard Hotel &Residence’tır. The Howard Hotel &Residence aslında 3 yıldızlı bir oteldir. Öğrenciler bu Residence’ta konakladığı takdirde 15-20 dk.lık sahil boyu yürüme ile Magister’e ulaşılabilir. Ayrıca Howard Residence’ta 23 Haziran tarihine kadar yapacağınız konaklamalar için yüksek sezon fiyat farkı da eklenmeyecektir.

MAGISTER ACADEMY – PAKET FİYATLARI

Malta için yaygın olarak bilinen bir yanlış vardır ki bu da kış aylarında Malta Adası’ndaki öğrenci nüfusunun azaldığı konusudur. Yaz aylarında turist akınıyla 1.5 milyonu gören Malta Adası kış aylarında sakinliği arayan öğrenciler için çok daha uygun eğitim fiyatlarıyla alternatif bir seçenek oluşturmaya devam etmektedir. Yaz aylarında 120 kişilik kapasitesini dolduran Magister Academy’de ise kış aylarında yalnızca %30luk bir öğrenci azalması olur. Malta’da dil okulana gitmenin bir diğer avantajı ise 12 hafta ve üzeri dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni veriliyor olmasıdır. Siz de bu rüya gibi ada da bir yandan İngilizce öğrenirken diğer yandan Malta Adası’nın eğlenceli tarihini dinleyebilir, yıllar önce şövalyelerin dolaştığı sokaklarda dolaşabilirsiniz. Hem de Magister Academy’nin sunduğu çok özel ve güzel fiyatlarla bunları yapabilirsiniz.

Bu masmavi denize ve birbirinden güzel tarihi hikayelere sahip Malta’yla ve İngilizce’yi tatildeymişcesine öğrenme fırsatı sunan Magister Academy ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir