Avrupa’nın cennet adası Malta’dan öğrencilere müjdeli haber sonunda geldi. İngilizce eğitimi için binlerce öğrencinin tercih ettiği Malta’da artık bir yandan okurken bir yandan da çalışabileceksiniz.

Dil eğitimi almak için tercih edilen ülkelerin başında gelen Malta’nın tercih sebebi olma nedeni her geçen gün biraz daha artıyor. Doğal güzelliği, tarihi sokakları, masmavi denizi ve sahilleri   sebebiyle İngilizce öğrenirken bir yandan da tatil yapabileceğiniz bir lokasyon olan Malta, şimdide öğrenciler için istihdam alanı yaratıyor.

 

 

Malta, öğrencilere dil eğitimi alırken çalışma izni veriyor ve bu çalışma alanları ilk akla geldiği gibi yalnızca kafeler, restoranlar gibi kolaylıkla yapılacak işler değil. Bunların haricinde sağlık alanında istihdam yaratıyor. Doktorlar, hemşireler hatta veterinerler için bile kendi okudukları alanda iş imkanı sunuyor. Bunun yanında mühendisler, ekonominin herhangi bir dalını okuyanlar hatta öğretmenler için de spesifik çalışma alanları sunuluyor.

Malta’da bir yandan İngilizce öğrenip bir yandan çalışmak isteyen öğrencilerin tek yapması gereken şey Malta’da 90 gün ve üzeri dil eğitimi almak. İlk başta bu 90 günlük süreç fazla gibi gözükse de öğrencilerin İngilizce seviyelerinin çalışırken zorluk çekmeyecekleri düzeye gelmesi istenir ve yine bu 90 günlük süreç İngilizce öğrenen öğrenciler için iş arama süreci olarak da düşünülebilir.

 

Malta’da çalışma izni hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 

Malta’da eğitim ile ilgileniyorsanız, Malta sayfamız da ilginizi çekecektir. 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir