1-Mutluluğu Adı; İrlanda

İrlanda insanı çok sıcak kanlıdır, naziktir, birbirini kırmaktan çekinir, tanımadığı insanlara dahi selam verir, garsonundan, polisine, memurundan, müdürüne herkesin birbirine saygı duyarak yaşadığı bir ülkedir. İrlandalılar için gülümsemek bir kültürdür. Ne olursa olsun mutluluk onlar için yaşamdır.

 

2-İrlanda Müziği

İrlanda’da hemen hemen her kafe’nin tabelasında ‘Irish Live Music’ yazar. İrlandalılar için müzik Canlı olmalıdır. Dublin şarkısı olarak bilinen ‘Molly Malone (Cockles and Mussels) şarkısı, her gidilen kafede, pubda, mağazada, dükkanda mutlaka çalar. İrlandalılar adeta bu şarkıya aşıktırlar.

İrlanda da müzikler dans ve eğlence amaçlı dinlenildiğinden hızlı bir tempoya sahiptir. Bu nedenledir ki, İrlanda müzikleri genel anlamda birbirine benzer.

 

3-İrlanda Pubları

İrlanda’nın en turistik Pub’ı Dublin’de bulunan Temple Bar’dır. Adeta turistler için şehrin simgesi haline gelmiştir. İrish Pub’lar, ahşap dokusu, rengarenk dizaynları, çeşit çeşit Irish içkileri ile meşhurdur. Pub’lar’da çalan neşeli İrlanda müzikleri ile herkes tarafından sıklıkla uğranan mekanlardır.

 

4-İrlanda Doğası

 

İrlanda yeşili ile meşhur bir ülkedir. İrlanda’nın başkenti Dublin, her nekadat teknolojisi ile anılsada, şehir mükemmel parklarla doludur. Örneğin, Phoenix Park, Avrupa’nın en büyük şehir parkıdır. İrlanda, yeşillikler içinde, küçük ve tatlı müstakil evlerle doludur. İrlanda bunn yanısıra mükemmel doğal güzelliklere sahiptir. Cliffs of Moher uçurumları, volkanik Giants Causeway, asırlık Kings Road ağaçları…

 

5- İrlanda Kültürü

İrlanda İngiltere ile komşu olmasına ragmen kendi kültürünü kormaktadır. Özgün mimarisi, renkli evleri, kendilerine özgü yemekleri, müzikleri ve içkileri ile İngiltere’den bambaşka bir kültüre sahiptirler. İrlandalı’lar kendilerinin İngilizlerden farklı olduğunu her yabancıya mutlaka anlatırlar.

 

6- İrlanda Edebiyatı

 

İrlanda Unesco tarafından ‘Edebiyat Başkenti’ seçilmiştir. Samuel Beckett, Oscar Wilde, James Joyce, Bernard Shaw, W.B Yeats, Seamus Heaney, Bram Stoke, Jonathan Swift gibi dünyaca ünlü edebiyatçılar Dublin’de yetişmişlerdir. Dublin Yazarlar müzesinde bu değerli edebiyatçıların kitapları, fotoğrafları ve kişisel eşyaları sergilenir. Ayrıca yine Dublin şehrinde bulunan Trinity College’taki kütüphane inanılmaz büyüktür.

 

7- Teknoloji Merkezi Dublin

 

Dublin, Avrupa’nın Silikon Vadisi olarak tanınır. Google, Facebook, Yahoo, Microsoft, Intel, Pay-Pal, EBay, Linked’in gibi dünyanın en prestijli teknoloji firmalarının Avrupa merkezleri Dublin’de bulunur.

 

“İRLANDA’DA DİL EĞİTİMİ” yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.
İrlanda ile ilgili detaylı bilgi için bizimle İLETİŞİME GEÇİNİZ.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir