İrlanda yüksek eğitim sistemi standartları, düşük suç oranı, İngiltere’ye nazaran ılıman iklimi, kültürel yapısı ve Türksever halkıyla İngilizce dil eğitimi için harika bir lokasyondur. İrlanda dil okulları birçok açıdan oldukça kalitelidir. Bazı dil okulları şehir merkezinde bulunurken bazıları üniversitelerin bulunduğu bölgede bulunmaktadır. Çok büyük bir ülke olmayan İrlanda’da istediğiniz zaman istediğiniz şehirde olabileceğinizi unutmamalısınız. Bu yazımızda sizlere İrlanda’nın tercih edilmesinde gerekçe gösterilen en popüler nedenleri açıklıyoruz. İrlanda’da  eğitim alarak bu tecrübeyi edinmek istiyorsanız Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

 

  1. Öğrencilere eğitim esnasında part-time çalışma izni vermesi;

Tabii ki tüm öğrencilerimizin en çok ilgisini çeken madde ilk madde olacaktır. İrlanda 25 hafta ve üzeri eğitim alan öğrencilerepart-time çalışma izni vermektedir. Hem okuyup hem çalışarak para kazanmakla beraber dil pratiği yapmak için harika bir fırsattır.

 

 

  1. İş imkanları;

Artık bilişsel tüm firmaların merkezi İrlanda’da bulunmaktadır. Amerika’nın pabucu dama atıldı diyebiliriz. Microsoft, Google, Twitter, Facebook, Youtube, Linkedin, Amazon gibi birçok şirketin Avrupa merkezi İrlanda Dublin’de bulunmaktadır.

 

 

 

 

  1. Doğal Güzellikleri;

Yeşil ve mavinin buluşma yeri olan İrlanda, eğitim alırken İrlanda’nın muhteşem doğasında zaman geçirebileceksiniz. Avrupa’nın en büyük doğal parklarından bir kaçı İrlanda’da bulunmaktadır. Tarihi eser açısından çok zengin bir ülkedir. Öyle ki Vikings, Game of Thrones ve Merlin gibi birçok dizi İrlanda’nın kalelerinde çekilmiş ve çekilmeye devam etmektedir.

 

 

 

 

 

  1. Her bütçeye uygun yaşam maliyetleri;

Para birimi Euro olduğu için İngiltere’ye göre yaşam maliyetleri daha uygundur.  Dolayısıyla İrlanda’da aynı fiyata daha fazla süre kaliteli bir dil eğitimi almanız mümkündür. 

 

 

  1. Ülkemize olan yakınlığı;

İrlanda uçakla ülkemize 4 saatlik mesafede bulunmaktadır ve 2 saatlik zaman dilimi farkı bulunmaktadır.

 

 

  1. Resmi dil ve aksan;

İrlanda’nın resmi dili İngilizcedir. Dublin’de oldukça akıcı, anlaşılır ve Amerikan aksanına yakın bir İngilizce konuşulmaktadır. İngiltere dışında resmi dili İngilizce olan diğer bütün devletler ise Türkiye’ye oldukça uzakta bulunmaktadır.

 

 

  1. Konaklama;

Dil eğitimi sürecinde en önemli unsurlardan biri de konaklamadır. Geleneksel bir ailenin yanında İrlanda kültürünü çok daha iyi anlayabilecek ve damak tatlarına kadar deneyimleme fırsatını kolayca bulabileceksiniz. İrlanda dil okullarındaki konaklama imkânları fiyat performans açısından oldukça başarılıdır. Amerika ve İngiltere ile kıyaslandığında daha uygun fiyatlara yüksek standartlarda konaklama imkânına sahip olabileceksiniz.

 

 

  1. Türklere Duyulan Sıcaklık, Türkseverlik;

1845-1850 yılları arasında Avrupa’da yaşanan büyük kıtlık döneminde Osmanlı padişahı Abdülmecit İrlanda Drogheda kasabasına ağzına kadar erzakla dolu 3 gemi yollamıştır. İrlandalılar bu yardımları asla unutmamıştır. Öyle ki Drogheda şehrinin bayrağında ay yıldız bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

  1. Türk sayısının azlığı;

İrlanda’da yerleşik olarak sadece 1000 Türk yaşamaktadır. Verimli İngilizce öğrenmenin ilk anahtarı Türkçe düşünmeyi bırakmak ve olabildiğince İngilizce konuşmaktadır.

 

İrlanda’da dil okulları ve ”workandstudy” programları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için, Mayla Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nın uzman eğitim danışmanları ile iletişime geçiniz.

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir