İrlanda’nın başkenti olan Dublin, İngilizce öğrenmek için mükemmel lokasyonlardan biridir. Bu şehirde yabancı dilinizi geliştirirken bir yandan da mükemmel doğası ve sıcakkanlı insanlarıyla sosyal yaşamınızı renklendirebilirsiniz.

1.Mükemmel Bir  Şehir

Dublin tarihi yapısı, yemyeşil parkları, dünya çapında adından söz ettiren pubları, eğlenceli ve renkli gece hayatı ile sizi İngilizce öğrenirken yormayacak aksine keyiflendirecek bir şehirdir. Aynı zamanda Dublin UNESCO tarafından “Edebiyat Şehri” olarak seçilmiştir. Oscar Wilde, James Joyce gibi ünlü yazarlara ve bunlar haricinde de 4 tane Edebiyat Nobel Ödülü’ne sahiptir.

2.Liffey Nehri

SAMUEL BECKETT BRIDGE

Dublin’i kuzey ve güney olarak ikiye böler. Üzerinde onlarca köprü vardır. Bunlardan en ünlüsü arp şeklinde olan Samuel Beckett Bridge’dir.

3.Renkli ve Eğlenceli Temple Bar

TEMPLE BAR

Bu semtte Dublin’in en ünlü barları bulunur. Bir yandan Dublin’de yaşayan insanlarla gece hayatının tadının çıkarırken bir yandan da İngilizce pratik yapma şansınız olacaktır.

4.Tarihi Doku

DUBLIN CASTLE

Dublin’in her sokağında bu tarihi dokuyu hissetmeniz mümkün. Lord Edward Street üzerinde bulunan Dublin Castle bu tarihi daha derinden hissetmenizi sağlayacaktır. Dublin Castle’ın arka tarafından muhteşem bir bahçe ve kütüphane bulunmaktadır. Kale turu satın aldıktan sonra, tur saatini beklerken bu yemyeşil bahçede oturup bir şeyler içebilirsiniz.

5.Yemyeşil Huzurlu Parklar ve Açık Alanlar

Dublin yemyeşil doğasıyla gerçekten huzur veren bir şehirdir. Dublin’deki yerli halkın en çok vakit geçirdiği yerlerin başında da bu açık alanlar/parklar gelir. Kitabınızı, içeceğinizi alıp doyasıya vakit geçirebileceğiniz yerlerdir.

6.Sıcakkanlı ve Eğlenceli İnsanları

Yurtdışında dil eğitimi almanın en büyük avantajı da o ülkenin insanlarıyla pratik yapabilme imkanıdır. Dublin halkı yapacağınız pratik için aranan fırsattır diyebiliriz. Çünkü çok yardımsever, güleryüzlü ve eğlenceli insanlardır.

 

İrlanda ile detaylı bilgi için bizimle burayı tıklayarak iletişime geçebilirsiniz. 
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir