İRLANDA’DA DİL EĞİTİMİ

Öğrenciler için İrlanda’da İngilizce öğrenmek farklı olabilecek alternatiflerden biridir. İrlanda dil eğitimi noktası olmasının yanı sıra, yaşayacağınız şehirdeki rahat ve samimi atmosferle İrlandalıların kültürlerini yakından tanıma fırsatını da sunar. İrlanda büyüleyici doğası ve yeşilliği nedeniyle “Zümrüt Ada” olarak adlandırılmaktadır.

Siz de İrlanda’da bir yandan doğanın tadını çıkarırken bir yandan İngilizce öğrenmeye ne dersiniz?

İrlanda’da birçok küçük şehir ve kasaba vardır. İngilizce eğitiminiz süresince İrlanda’nın sıcakkanlı vatandaşları sayesinde hem bu yerleri keyifle gezebilir hem de İngilizce eğitiminizi yurt dışı tecrübesi sayesinde daha iyi seviyelere çıkarabilirsiniz. Biz Mayla Abroad olarak İngilizce öğrenmek için sizlere İrlanda’nın en ünlü ve cazip yerlerinden üçü olan Dublin, Galway ve Cork’ta İngilizce kurslarını sunuyoruz. Cork ve Galway’den İrlanda’nın hareketli başkenti Dublin’e kadar, bu zamansız muhteşem ülkede her anın tadını çıkaracağınızdan eminiz. İrlanda’da İngilizce öğrenmeyi seçtiğinizde, kesinlikle bu büyüleyici ülkede St. Patrick ve Guinness’den çok daha fazla şey olduğunu göreceksiniz.

DUBLIN’de Dil Eğitimi

Yukarıda ismi geçen üç şehirden en çok talep edilen şehir İrlanda’nın başkenti olan ve ülkenin doğusunda bulunan Dublin’dir. Dublin hem ziyaret etmek için hem de İngilizceyi öğrenmek için çok keyifli bir yerdir. Hatta Avrupa’da yaşanılacak en iyi başkentlerden biridir ve İrlanda’ya gelenlerin çok memnun kalarak ayrıldığı bir şehirdir. Bunların yanı sıra gece hayatı çok renklidir, Aziz Stephen Green, özellikle Camden Street ve Wexford Street’in etrafındaki bölge, Dublin’deki en popüler gece kulüplerinin olduğu yerdir. Hem doğayla iç içe olmak, hem eğlenmek hem de İngilizceyi iyi bir şekilde öğrenmek isteyen öğrenciler için en iyi şehirlerden biridir.

 

 

CORK’ta Dil Eğitimi

İrlanda’nın güneyinde bulunan Cork şehri, İrlanda’da İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için sunulan bir diğer şehirdir. 160.000 kişilik nüfusu ile Cork,  Dublin’in ardından ikinci büyük şehridir. Cork’ta İngilizce öğrenmek için gelen öğrenciler, çok sayıda tiyatro, restoran, pub ve disko ile hareketli gece hayatının tadını çıkarmaktadır. Böylece sosyalleşerek İngilizcelerini daha da pekiştirebilirler.

 

 

GALWAY’de Dil Eğitimi

İrlanda’nın batısında bulunan 70.000 nüfuslu bu şehir İrlanda dilinin doğduğu yerdir. İrlanda’nın batı kıyısının kültürel başkenti olarak kabul edilen şehir, özellikle yaz aylarında oldukça güzel ve hareketli olmaktadır. Galway’de İngilizce öğrenmeye gelen gençlerin de gözde mekanı haline gelmiştir. Galway sahip olduğu iki üniversite sayesinde yıl boyunca 20.000 civarı üniversite öğrencisine ev sahipliği yapar. İrlanda’nın kültürel merkezi olan Galway’de bir yandan İngilizce öğrenirken diğer yandan müzeleri gezebilir, müzik festivallerine katılabilir, İrlanda dans gösterileri izleyebilir ve diğer kültürel faaliyetlere dahil olabilirsiniz. Hem eğleneyim hem de İngilizce öğreneyim diyorsanız Galway tam size göre bir lokasyondur.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir