Kästner Kolleg; 1998 yılında kurulan bir okuldur. 20 yıldır öğrencilere kaliteli bir eğitim vermektedir.

Kästner Kolleg

Uwe KästnerOkulun kurucusu olan Dr. Uwe Kästner dil bilimi alanında doktorasını tamamlamış ve 25 yılı aşkın süredir bu alanda eğitim vermektedir. Dr. Uwe Kästner, DAAD da öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Bunun dışında Goethe’de öğretmen yetiştirme programlarında ve yetişkin programlarında eğitim vermiştir.  Kästner Kolleg’de çalışan tüm öğretmenlerin ana dili Almanca’dır. Bu sayede Kästner Kolleg’de Almanca öğrenecek öğrenciler “Native” olarak adlandırılan eğitmenlerden ders alma imkanına sahip olurlar. Okul, eğitim bakanlığı tarafından desteklenen entegre kurslar sunmaktadır. Ayrıca yetkili TELC Examination Center olarak hizmet vermektedir ve TANDEM International üyesidir.

Kästner Kolleg okul binasinda 6 adet modern donanımlı ışık alan ydınlık ders salonu, bilgisayarlı kütüphane ve kafeterya bulunmaktadır. Okulun hemen bitişiğindeki Alaunpark öğrencilerin boş vakitlerini huzurlu ve keyifli bir ortamda geçirme fırsatı sunar. Bunun yanı sıra Neustadt’ta bulunan tiyatro,kafe, sinema ve müzeler öğrencilere renkli bir sosyal hayat sağlar.Toplu tasıma araçlarıyla okula ulaşım oldukça rahattır.

Okulda Sunulan Programlar: Intensivkurs(Yoğun) Standard 25,  Intensivkurs 25 (Yoğun) Yaz Kursu, Intensivkurs 30 (Yoğun) Yaz Kursu, Intensivekurs Star (Yoğun Almanca Kursu 25 Saat + 5 Saat Özel Ders) + TestDaf Hazırlık Kursu, Part Time Kurs (Çalışanlar için), Özel Dersler, Doktorla için Almanca Kursu