Amerika’da MBA programı öğrencisi olmak bir ayrıcalıktır. MBA ilk Amerika’da uygulanmaya başlamıştır ve programın amacı iş dünyasına iyi yöneticiler yetiştirmektir. Herhangi bir Amerikan üniversitesinden  MBA programı kabulü almanız, sizin İşletme alanında son uygulamaları, araştırmaları ve teorileri öğrenme imkanınız olduğu anlamına gelir. Amerika’da MBA programı sizi gerçek iş hayatında lider olmaya hazırlar ve daha önce sahip olmadığınız fırsatları size sunar.

 

MBA için İngilizce Seviyesi

 

MBA bölümünde okumanız için ileri düzey İngilizcenizin olması önemlidir. İngilizcesi yeterli olmayanlar gireceği üniversitenin sunmuş olduğu hazırlık sınıfına kayıt olabilirler. Diğer yandan Amerika’da çok fazla özel dil kursu bulunur. Alternatif olarak öğrenciler bu dil kurslarında da İngilizce seviyelerini geliştirebilirler. Amerika’da İngilizce seviyenizi kanıtlamanız için girmeniz gereken sınavlar TOEFL veya IELTS’dir. Her okulun bu sınavlardan istediği puan seviyesi farklı olabilir.

 

Başvuru Aşamalarında Bilinmesi Gereken Önemli Noktalar Nelerdir?

 

– İşletme okulları başvurular açısından son derece rekabetçi kurumlardır. Bu yüzden en az bir sene öncesinden gitmek istediğiniz okulu bulmayı ve gerekli bilgileri edinip başvuru sürecini başlamayı planlamalısınız.

 

-Başvurmak istediğiniz okulların istediği İngilizce test puanlarını, kabul şartların önceden öğrenmeli  ve kendinizi bu testlerde denemelisiniz

 

– Erken kabul almanın en büyük avantajı üniversitenin kampüs içi konaklamalarına başvuru yapabiliyor olmanız ve yer buluyor olmanızdır.

 

Vize İçin Gerekenler

 

– MBA programı kabul belgeniz (I-20)

– Eğitim süreniz boyunca yeterli finansal imkanlarınızın olduğunu kanıtlayan Sponsorluk Beyanı ve Sponsorunuzun Banka Referans mektubu.

 

Yalnızca bu iki belge vizenizi almanız için yeterlidir. Diğer tüm belgeler destekleyici ek belge olarak sunulur.

Diğer belgeler ile ilgili bilgi almak için Mayla Abroad Danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim formu

 

Amerika’da Çalışarak Eğitimimi Finanse Edebilir Miyim?

 

Amerika’da eğitim gördüğünüz esnada haftada 20 saat kampüs içi yasal çalışma izniniz vardır. Lakin Kampüs içerisinde iş bulmak çok kolay bir hadise değildir.  Eğitiminizin ilk dönemi sonrasında kesinlikle kampüs dışı çalışma izni tanıyan CPT başvurusu yapmanızı öneriyoruz.

 

Amerika’da bu şekilde çalışarak eğitim masraflarınız çıkartmanız mümkün olmayacaktır. Lakin yaşam masraflarınızı çıkartmanız mümkündür.

 

Finansal Yardım, Burslar?

 

Uluslararası öğrenciler Amerikan hükümetinin verdiği desteklere başvuru yapamazlar. Amerika’da Uluslararası öğrencilere açık yardımlar çok sınırlıdır. Dolayısı ile Amerika’ya giderken kendi imkanlarınız ile geçinmeniz gerektiğinin bilincinde olmalısınız. Eğitiminiz için burs ihtiyacınız varsa önerimiz ilk etapta Türkiye’deki burs olanaklarını araştırmanızdan yanadır.  

 

Konaklama Olanakları Nelerdir?

 

Amerika’da hemen hemen her üniversite öğrencilerine konaklama seçenekleri sunar.  Öğrenci yurtları, kampüs içi yurtlar ve hatta yurtlarda yüksek lisans öğrencileri için özel bölümler olabilmektedir.  Kampüs dışında da evde veya ortak dairelerde kalabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.

 

 

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir