1952 yılından beri dil eğitimi vermeye devam eden Colon Language Center her yıl dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerine Almanca eğitimi vermeye devam ediyor.

COLON LANGUAGE CENTER

Colón Language Center

1952 yılında Hamburg’un merkezinde kurulan Colón Language Center her yıl 10.000 öğrencinin kayıt yaptırdığı Almanya’nın önde gelen dil okullarındandır. Colon Language Center’da ALmanca başta olmak üzere 18 farklı yabancı dilin eğitimi verilmektedir. Bunların yanı sıra sosyal hayatta da öğrencilerin yabancı dilini geliştirebilmesi için geziler düzenlenmekte, sosyal aktiviteler organize edilmekte ve Almanca eğitiminin yanı sıra mesleki eğitimler de verilmektedir.

Colon Language Center’da eğitim veren tüm eğitmenlerin ana dili Almancadır. Okuldaki eğitimlerin öğrencilerin programlarına uyabilmesi için birden farklı program seçeneği vardır. Bu şekilde öğrenciler öğrenme zamanını ve hızını diledikleri gibi belirleyebilirler.

Almancayı belli bir düzeyde bilen öğrenciler de Almanca bilgisi hiç olmayan öğrenciler de bu kursa kayıt olabilirler. Ve okulda bulunan az mevcutlu sınıflarda neredeyse öğretmenlerle birebir ders şeklinde eğitim alırlar.

Ayrıca Colon language Center, Alman Özel Okullar Birliği (VDP) ve Uluslararası Dil Merkezleri Birliği- ‘International Association of Language Centres’ (IALC) üyesi, Weiterbildung Hamburg e. V tarafından denetlenen bir Eğitim Kurumu statüsüne sahiptir

Diğer Dil Okulları