Londra’da Görülmesi Gereken Yerler

Londra Avrupa’nın en büyük başkentlerinden birisidir ve gezilip görülecek ​çok ​sayıda yer vardır. Londra her kesimden insana hitap eden bir şehirdir. Tarih, eğlence, alışveriş ne isterseniz bulabilirsiniz. Londra’da yapılması, görülmesi gereken yerlerden biraz bahsetmemiz gerekirse;

Müzeler: Londra’da tüm müzeler ücretsizdir​.​ (Madame Tussauds, Marvel 3D gibi özel müzeler hariç) ve Londra’da zamanınızın büyük kısmını müzeleri ziyaret ederek geçirebilirsiniz. Mutlaka görülmesi gereken müzeler, British Museum, Natural History Museum, National Portrait Gallery, Science Museum, Victoria ve Albert, National Gallery, Tate Modern’dır. Bunlar dışında daha pek​ çok müze Londra’da yer alır.

Müzikaller: Dünyaca ünlü pek çok müzikali izleme imkanını asla kaçırmamanızı öneririz. En popüler müzikaller, Phantom of the Opera (Operadaki Hayalet), The Lion King (Aslan Kral), Les Miserables (Sefiller), Mamma Mia’dır. Biletlerinizi önceden almanızı tavsiye ederiz çünkü müzikal biletleri çok çabuk tükenir. Bilet gişelerinden son dakika indirimli biletler bulmakta mümkündür ancak bunun için uzun bir kuyrukta beklemeniz gerekebilir.

Greenwich: Greenwich Londra’nın güneyinde 2. Bölgede yer alır. “0” derece Başlangıç meridyenin geçtiği yer olarak kabul edilir. Greenwich’de mutlaka Greenwich Park ‘a gitmenizi yürüyüş yapmanızı veya piknik yapmanızı tavsiye ederiz. Ek olarak gözlemevini, ulusal denizcilik müzesini, ve Greenwich üniversitenin muhteşem kampüsünü görmenden geçmeyin.

St. Paul’s Katedrali: 17.yüzyılda inşa edilmiş bu tarihi ve devasa Katedral Londra’da şehrin merkezinde yer alır ve mutlaka ziyaret edilmesi tavsiye edilir. Pazar günleri giriş ücretsizdir ancak diğer günler giriş ücreti olarak 18 GBP ödemeniz gerekir.

Oxford Street: Dünyaca ünlü mağazaların yer aldığı bu cadde alışveriş yapmak için en ideal yerdir. Upuzun bir cadde boyunca karşılıklı yüzlerce mağazanın olduğu Oxford Street turistlerin vazgeçilmez durağıdır. Özellikle Black Friday (Kara Cuma) günü ve Christmas (Noel) sonrası inanılmaz indirimlerden faydalanabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir