İngiltere’de Şehirler Arası Ulaşım

İngiltere’de şehir içi ulaşım ve şehirler arası ulaşım oldukça geniş bir ağa sahiptir. Demir yolu bir çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi İngiltere’de de yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca şehirler arası ulaşımın en hızlı yolu tren ile seyahat etmektir. National Rail web sitesi üzerinden güncel fiyatlara ve sefer tarifesine ulaşabilirsiniz. Ek olarak cep telefonunuza indireceğiniz uygulamalar da işinizi kolaylaştıracaktır.

Trenler en popüler ve hızlı ulaşım şekli olduğu için maliyeti de daha yüksektir. Ancak erken tarihlerde daha uygun bilet bulma imkanı yakalayabilirsiniz.

Şehirler arası ulaşımda ikinci seçenek otobüs ile ulaşım yani “National Express” yaygın bir alternatiftir. Süre olarak daha uzun yol gitmiş olursunuz ancak maliyetler trene göre daha ekonomiktir.

National Express web sitesi üzerinden fiyatlara ve güncel sefer listesine ulaşabilirsiniz.

National Express otobüsleri şehirler arası ulaşımın yanı sıra hava alanlarından şehir merkezine ulaşımda da yaygın olarak kullanılır.

İngiltere’de uçak ile başka şehirlere ulaşım da mümkündür. Uçak ile seyahat genellikle uzak şehirlere gitmek daha konforlu bir ulaşım yoludur.