İrlanda tarihi yapısı, sokakları ve binalarıyla, eğlenceli, sıcakkanlı insanlarıyla ve muhteşem doğasıyla dil eğitimi almak için mükemmel bir ülkedir.

Dil okullarının en çok olduğu şehir ise Dublin’dir. Dublin şehrinde hem birbirinden güzel dil okullarında dil eğitimi alabilir hem de okul sonrasındaki vaktinizi Irish insanlarla sosyalleşerek İngilizce pratik yapabilirsiniz.

Bunların haricinde İrlanda dil eğitimine giden öğrencilere ülkede çalışma imkanı da sunar. Çalışma izni ise şu şekilde olur;

  • 25 haftalık eğitim sürenizin ilk 2 ayı çalışma izniniz olmaz. İrlanda’ya gittikten 3 ay sonra GARDA göçmenlik bürosundan vize uzatım işlemi yapılır. Vizeniz, 25 haftanıza ek olarak 8 ya da 10 hafta arasında uzatılır.
  • ay itibariyle haftada 20 saat (part-time) olacak şekilde çalışma izniniz olur.
  • 25 haftanızın sonuna eklenen 8 ya da 10 haftada 40 saat (full-time) olacak şekilde çalışma izniniz olur.
Peki Dublin’de dil eğitimini hangi okullarda alabilirsiniz?

 

1.EC English

EC ENGLISH – DUBLIN

Dublin’de bulunan EC English dil okulu, öğrenmenize yardımcı olacak en son teknolojiye sahip tesislere sahiptir ve şehrin en iyi turistik yerlerine toplu taşıma araçlarına kolay erişim imkanı sunmaktadır.

 

2.Kaplan International

KAPLAN INTERNATIONAL – DUBLIN

Kaplan International English, dünya üzerinde 8 ülkede 40’ın üzerinde dil okuluyla hizmet veren global bir İngilizce okuludur. Kaplan’ın merkezlerinde aynı teknoloji düzeyi ve Kaplan eğitim materyalleri kullanılmaktadır. K+ Eğitim sistemi ile öğrencilere okul içerisinde ve okul sonrasında İngilizce öğrenmeyi keyifli hale getiren yöntemlerle eğitim veren Kaplan International kaliteli eğitimi ve yüksek öğrenci memnuniyeti olan bir okuldur. İrlanda’nın kalbi Dublin’de yer alan Kaplan Dil okulu şehrin merkezinde yer almaktadır.

 

3.Apollo Language Center

APOLLO LANGUAGE CENTER – DUBLIN

Bir LAL partneri olan Apollo Language Center (Apollo), İrlanda’da gençlere ve yetişkinlere sunduğu eşsiz kurs özellikleriyle dil eğitimine gelenlere unutulmaz bir deneyim sunar

 

4.CES

CES – DUBLIN

CES Okulu İrlanda’da Avrupa’nın en canlı merkezi olan Dublin şehrinde şehir merkezinde yer almaktadır. Dublin’in en ünlü yerleri Trinity College ve Temple Bar ile aynı cadde üzerinde yer alan CES Dublin okulu iki merkeze sahiptir. 23 dersliğin bulunduğu okulda birçok sosyal program düzenlenmektedir.

 

5.Atlas Language School

ATLAS LANGUAGE SCHOOL – DUBLIN

İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizcenizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Dublin’in önde gelen İngilizce dil okulu olan Atlas Language School, İngilizce konuşulan bir ortamda İngilizce öğrenmeniz için size uygun bir çözümdür. Dublin’de sundukları ve sürekli bir ilerleme vadeden geniş İngilizce dil kursu yelpazeleri sayesinde Atlas Language School ile doğru İngilizce kursunu bulduğunuza emin olabilirsiniz.

 

6.Delfin

DELFIN – DUBLIN

Delfin Dublin merkezi İrlanda’nın kalbi Dublin’de şehir merkezinde yer almaktadır. 1750’lerden bu güne uzanan Georgian Tarzda bir binada yer alan Delfin, modern sınıfları ve öğrencilerin daha verimli çalışabileceği self study odaları ile İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir merkezdir.

 

7.Eurocenters

EUROCENTERS – DUBLIN

Eurocentres okulları 1948 yılından bu yana yüksek kalitede dil eğitimi sunma amacı ile öğrencilere dil eğitimi merkezlerinde hizmet vermektedir.

Eurocentres okulları en fazla dilde eğitim veren okulların başında gelmektedir. İngilizceden Japoncaya, Fransızcadan Rusçaya toplan 7 dilde 17 farklı ülkede 39 şehirde eğitim vermektedir.

 

8.Dublin City University

DCU – DUBLIN

Dublin City Univesity İrlanda’nın önde gelen üniversitelerinden biridir. Dublin şehir merkezinin 5 km kuzeyinde bir yerleşim bölgesinde bulunan kampüs, 85 dönüm büyüklüğündedir. DCU, Dil, İşletme, Hukuk, Bilim, Mühendislik, Hemşirelik ve Bilgisayar gibi birçok fakülteye ev sahipliği yapmaktadır. DCU 1989 yılında kurulmuştur ve 16.000’in üzerinde öğrencisi vardır.

 

9.Oxford House College

OHC – DUBLIN

İrlanda’nın tarihi ve güzel başkenti olan Dublin, öğrencilere inanılmaz bir öğrenme deneyimi sunmaktadır. Oxford House College, nitelikli ve profesyonel bir ekip tarafından en kaliteli programları sunarak Dublin’in bir numaralı İngilizce kurumu olmak için çalışmaktadır. Dublin’de hem İngilizce öğrenecek hem de dünyanın en popüler eğitim veren ülkelerinden biri olan bu şehirde yeni bir dünya keşfedeceksiniz.

 

İrlanda’daki dil okulları ve çalışma izni hakkında detaylı bilgi için bizimle BURAYA tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir