İngiltere’de Banka Hesabi Açmak ve Uluslararası Para Transferi

İngiltere’de banka hesabı açabilmek için eğitim sürenizin 24 haftadan fazla olması gerekir. Banka hesabı açmak için tercih ettiğiniz bankaya bireysel olarak başvuru yapmanız ve istenilen evrakları memura iletmeniz gerekir.

Bu evraklar genel olarak Pasaport fotokopisi, vize fotokopisi, adınızın yer aldığı adres gösteren bir fatura (su, internet, gaz vb.). fotokopilerle beraber orijinal evrakları da yanınızda bulundurmanız önemli. Başvurunuz onaylandıktan sonra banka hesap kartınız (debit card) adresinize gönderilir ve ortalama 2-3 iş günü içinde elinize ulaşmış olur.

Kredi kartı sahibi olmak ise ne yazık ki çok kolay değil. Kredi kartı başvurusu yapabilmeniz için gelirinizin olması ve ülkede en az 1 yıl kalmış olmanız gerekir. Banka hesabı hesabınızı açtıktan sonra Türkiye’ye para yollamak veya Türkiye’den hesabınıza para gönderilmesi çok basittir. Bu işlem için hesap bilgilerinin ve bankaya ait SWIFT kodunun bilinmesi yeterli. Yurtdışı para transferi işlem gerçekleştikten sonra ortalama 2-3 iş gününde ilgili hesaba geçer. İşlem masrafı bankalara göre değişmekle birlikte, ortalama 30-50 GBP arasında olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir