Hukuk bölümünde mi okuyorsunuz? Ya da mezun mu oldunuz? Ve yurtdışında hem dilimi geliştireyim hem de mesleğime katkısı olacak bir kursa gideyim diye mi düşünüyorsunuz? O zaman bu yazımızı sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Genelde mezun olan tüm öğrenciler yurtdışına İngilizce öğrenebilmek adına gitmeyi tercih ediyorlar. Fakat bir yandan İngilizcenizi geliştirirken bir yandan da mesleki becerilerinizi ve mesleki İngilizcenizi geliştirebileceğiniz birçok kurs var.

Ülkenizde gerçekten iyi bir hukukçu olabilmeniz için, mevzuatınıza çok iyi hakim olmanız, hukuk bilgilerinizi yeteneğiniz doğrultusunda uygulamaya çok iyi dökebilmeniz gerekir. Hukukta yabancı dil buraya kadar bilmeniz gereken bir durum değildir. Türkiye’deki bir çok Hukuk Fakültesinde eğitim dilinin Türkçe olmasının nedeni de budur. Ancak bu durum hukuk alanında yabancı dile hakim olmanın önemli olmadığı anlamına gelmez. Tüm mesleklerde olduğu gibi hukuk meslek dalında da yabancı dil bilmek ve özellikle bu yabancı dilin hukuk terminolojisine hakim olabilmek sizi bir hatta birkaç adım ileri taşır.  Bir hukuk öğrencisi mevzuatı yeterince iyi öğrenip, uygulamaya dökebilmenin yanına bir de İngilizce dil yeterliliği koyarsa gerçekten iyi bir hukukçu olacaktır.

İngilizce, dünya genelindeki geçerliliğini hukuk alanında da korumaktadır. Ticari avukat olmak istiyorsanız, uluslararası şirketlerde büyük davalara bakmak istiyorsanız mutlaka İngilizce bilmeniz gerekir. Hatta ve hatta İngilizce bilmeniz yetmez, İngilizceyi ana diliniz gibi konuşuyor olmanız üzerine bir de Hukuk İngilizcesini sindirmiş olmanız gerekir.

Hukuk İngilizcesi Eğitimi Sunan Merkezler:

Yurtdışında eğitim almak istediğiniz bölümler hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.