Hukuk bölümünde mi okuyorsunuz? Ya da mezun mu oldunuz? Ve yurtdışında hem dilimi geliştireyim hem de mesleğime katkısı olacak bir kursa gideyim diye mi düşünüyorsunuz? O zaman bu yazımızı sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Genelde mezun olan tüm öğrenciler yurtdışına İngilizce öğrenebilmek adına gitmeyi tercih ediyorlar. Fakat bir yandan İngilizcenizi geliştirirken bir yandan da mesleki becerilerinizi ve mesleki İngilizcenizi geliştirebileceğiniz birçok kurs var.

 

1.CAMBRIDGE LAW STUDIO

CAMBRIDGE LAW STUDIO

Okul, adından da anlaşılacağı gibi İngiltere’nin Cambridge şehrinde bulunuyor. Cambridge Law Studio 20.yüzyılın sonlarında kurulmuş, İngiltere ve Galler Hukuk Derneği Uluslararası Bölümü üyesidir.  Aynı zamanda da Uluslararası Üniversiteler Akreditasyon Servisi tarafından akredite edilmiştir. Üniversitedeki öğretmenler, önde gelen birçok ticari hukuk firmasına uluslararası hukukçular için İngilizce destek kursları sağlamıştır. Bunun yanı sıra Sony Ericsson ve Daimler Chrysler gibi şirketlerden de avukatlarla çalışmıştır.

Cambridge Law Studio şu an çalışmakta olan avukatlara ve şu an kendi üniversitelerinde bulunan hukuk öğrencilerine de kurslar sunmaktadır. Ve bunların yanında uluslararası bir hukuk bürosuyla iş bulma arayışında olan öğrencilere destek vermektedir.

Okulda 3 haftalık, 1 haftalık ve hatta 4 günlük gibi hukuk üzerine çeşitli kurslar sunulmaktadır.

3 haftalık ve 1 haftalık kursların bitiminde hukuk öğrencileri için düzenlenen TOLES Sertifika sınavı ücretsiz olarak sunulmaktadır.

3 Haftalık Kurs:

Lokasyon: Girton College, University of Cambridge

2018 Fiyatı: £ 2050

2019 Fiyatı: £ 2075

1 Haftalık Kurs:

Lokasyon: Girton College, University of Cambridge

2018 Fiyatı: £ 1750

2019 Fiyatı: £ 1775

4 Günlük Kurs:

Lokasyon: Girton College, University of Cambridge

2018 Fiyatı: £ 1850

2019 Fiyatı: £ 1875

Bu fiyatlara eğitim tutarı ve eğitim materyal ücretleri dahildir. (3 hafta ve 1 hafta süren kurs ücretlerine TOLES sertifika sınav ücreti de dahildir.)

 

2.THE LONDON SCHOOL OF ENGLISH

THE LONDON SCHOOL OF ENGLISH

1912 yılında kurulan The London School of English, 100 yılı aşkın bir süredir eğitim vermektedir. Okulda çeşitli eğitim programları sunulmaktadır. English for Lawyer programı, Londra’da avukatlar için hazırlanan bir programdır. Dersler avukatlar, hukukçular, hukuk mezunları ve hukuk öğrencilerine yöneliktir. Durdurulan ILEC sınavının yerini alan Uluslararası Hukuk İngilizce Sınavı, TOLES’e hazırlıklarını da içerir.

Legal English, TOLES hazırlık kursu gibi birden çok seçenek sunmaktadır.

 

3.KINGS EDUCATION

KINGS EDUCATION

Kings Education, dünyanın çeşitli yerlerinde dil okulu bulunan bir okuldur ve  hukuk öğrencileri için İngiltere Bournemouth şehrinde spesifik kurslarda sunmaktadır.

Bu kurs seçeneği, İngilizce becerilerini çeşitli yasal bağlamlarda kullanmak üzere geliştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Genel İngilizceyi özel hukuk ile ilgili konularla birleştirir.

4 haftalık kurs fiyatı: £ 1572 İndirimli Fiyat: £ 1100

8 haftalık kurs fiyatı: £ 3144 İndirimli Fiyat: £ 2200

12 haftalık kurs fiyatı: £ 4320 İndirimli Fiyat: £ 3024

 

4.THE OXFORD ENGLISH CENTER (OEC)

THE OXFORD ENGLISH CENTER

 

The Oxford English Center , adından da anlaşılacağı gibi İngiltere’nin Oxford şehrinde bulunur.1979’ dan beri uluslararası öğrencilere eğitim veren okul Oxford’ un en eski ve prestijli okularından biridir.

Şu andan itibaren Eylül sonuna kadar kayıt yaptıran öğrencilere eğitim fiyatı üzerinden %20 İndirim yapmaktadır.

Okul Hukuk öğrencileri için Genel İngilizce’yi Hukuk İngilizcesi için özel eğitim ile birleştiren iki haftalık karma bir kurs sunmaktadır.

Bu program 20 saat Genel İngilizce + 10 saat Hukuk İngilizcesi şeklinde ayarlanmıştır.

2 Haftalık Eğitim Ücreti:  £800 İndirimli Fiyatı: £ 640

 

Yurtdışında eğitim almak istediğiniz bölümler hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir