Almanya’nın kaliteli eğitim sistemiyle Almanca öğrenmek istiyorsanız, Almanya’nın Dresden şehrinde tam da aradığınız gibi bir okul bulunuyor. “KÄSTNER KOLLEG

KÄSTNER KOLLEG

Dresden şehri Almanya’nın doğusunda Elbe Nehri’nin üzerinde bulunur. Konumu itibariyle Çekya’ya da komşu olan Dresden  tarihi, doğal güzellikleri ve kültürünün yanı sıra eğitim kalitesiyle de öne çıkan şehirlendendir. Dresden özellikle yaz aylarında öğrenciler için daha da ideal bir şehir haline gelir. Yazın sıkça rastlanan sokak konserleri ve festivalleriyle şehirde renkli bir ortam oluşur. Bunların haricinde Dresden, oldukça fazla olan müzeleri, barok mimariyle tasarlanan binaları ve 2.Dünya Savaşı’nın izlerini taşıyan sokaklarıyla Dresden’e Almanca öğrenmeye gidecekler için birbirinden farklı deneyimlere sahip olma olasılığı sunacaktır.

Yurtdışında dil öğrenmenin en büyük avantajı ise tabi ki de sosyal hayatta da o dilin kullanılıyor olmasıdır. Bu nedenle Kästner Kolleg’de alacağınız Almanca eğitiminin yanında bir de sosyal hayatta Almanca konuşacak olmanız dili çok daha çabuk ve kolay öğrenmenizi sağlayacaktır.

 

Dr. Uwe Kästner

Kästner Kolleg; 1998 yılında kurulan bir okuldur. 20 yıldır öğrencilere kaliteli bir eğitim vermektedir. Okulun kurucusu olan Dr. Uwe Kästner dil bilimi alanında doktorasını tamamlamış ve 25 yılı aşkın süredir bu alanda eğitim vermektedir. Dr. Uwe Kästner, DAAD da öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Bunun dışında Goethe’de öğretmen yetiştirme programlarında ve yetişkin programlarında eğitim vermiştir.  Kästner Kolleg’de çalışan tüm öğretmenlerin ana dili Almanca’dır. Bu sayede Kästner Kolleg’de Almanca öğrenecek öğrenciler “Native” olarak adlandırılan eğitmenlerden ders alma imkanına sahip olurlar.

 

Okulda Sunulan Programlar: Intensivkurs(Yoğun) Standard 25,  Intensivkurs 25 (Yoğun) Yaz Kursu, Intensivkurs 30 (Yoğun) Yaz Kursu, Intensivekurs Star (Yoğun Almanca Kursu 25 Saat + 5 Saat Özel Ders) + TestDaf Hazırlık Kursu, Part Time Kurs (Çalışanlar için), Özel Dersler, Doktorla için Almanca Kursu

Gideceğiniz dönem için Kästner Kolleg’deki eğitim ve konaklama fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir