Amerika birçok alanda eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için harika bir destinasyondur. Birçok öğrenci lisans eğitimini Amerika’da tamamlamayı hayal eder.MaylaAbroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde artık Amerika’da eğitim almak hayal değil. Detaylı bilgi için MaylaAbroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz.

 

  • Dünya Çapında Eğitim Kurumları

Amerika,  QS Dünyanın En İyi Üniversiteleri sıralamalarında 160’tan fazla eğitim kurumu barındırmaktadır. Amerika’da eğitim almaya gelen uluslararası öğrenci sayısı her geçen gün artarak sıralamalarda birinci sırayı almaktadır. Amerika’da eğitim almayı seçen öğrencilerin büyük bir kısmı işletme ve yönetim, mühendislik, bilgisayar bilimleri ve matematik bölümlerini tercih ediyor.

  • Uluslararası Tanınma

Amerika’da bulunan eğitim kurumlarının büyük bir kısmı devlet tarafından desteklenerek iyi finanse edilmişlerdir. Neredeyse her çeşitten kaynağa ulaşabileceğiniz kütüphane ve donanımlı laboratuarları araştırma yapmak isteyen öğrencilere her zaman açıktır. Alanında uzman ve dünya tarafından saygı görmüş akademisyenlerinde büyük çoğunluğunun Amerika’da eğitim  almaları tesadüf değildir.                                                                                            Araştırma ve yaratıcılığın ön planda olduğu derslerde, dünyaca ünlü bilim adamlarını tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Diğer taraftaAmerika’da bulunan dünyaca ünlü okullardan alacağınız diplomalar sayesinde hem akademik hem de mesleki kariyeriniz için mükemmel bir yol kat etmiş olursunuz.

  • Kültür ve Kampüs Yaşamı

Amerika’ya eğitim için geldiğinizde uluslararası bir ortamda yeni bir çevreye adım atmanız anlamına gelmektedir.Eğitim alacağınız kurum hangisi olursa olsun yüzlerce farklı milliyetten insanlarla iletişim içerisinde olarak farklı kültürler öğrenecek İngilizcenizi geliştirebileceksiniz. Amerikan kültürü kozmopolit ve çok dilli ortam size eğlenceli deneyimler yaşatırken samimi kampüs hayatı sayesinde kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.

Amerika’da eğitim alırken katılabileceğiniz çok fazla topluluk, kulüp ve etkinlik olacaktır.

  • Öğrencilere Sunulan Destekler

Amerika’da eğitim almak isteyen öğrencilere Amerika hükümeti ve ülkedeki üniversitelere sayısız burs ve eğitim finansesi mevcuttur. Ayrıca uluslararası öğrenciler için rehberlik ve danışmanlık merkezleri mevcuttur. Bu danışmanlıklar sayesinde size en uygun programları seçerken yalnız olmayacaksınız.

 

  • Kariyer Opsiyonları

Amerika’da lisans eğitimi aldınız. Artık uluslararası geçerli bir diplomanız var. Peki, ne yapacaksınız? Amerika üniversitelerinde eğitim alan öğrencilerin elde ettiği diploma dünyada istediğiniz ülkeye iş başvurunda bulunabilirsiniz. Çünkü bu diploma sayesinde İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamış ve güzel bir özgeçmiş doldurmuş bulunmaktasınız. Birçok uluslararası firmadünyanın dört bir yanındaki şehirlerde ve ülkelerde bulunur ve iş alımları yaparlar. Aynı zamanda dünyanın ilk 10unda bulunan üniversitelerden mezun olmadan bile yaptığınız araştırmaların ve çalışmaların gözlendiğini buna istinaden Google, IBM, Apple, Microsoft gibi şirketler tarafından iş görüşmelerine davet edilebileceğinizi belirtmek gerekir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir