Almanya’da bloke hesap nasıl açılır diye merak eden tüm öğrenciler bu yazıyı sonuna kadar okumalı.

Almanya’da lisans, yüksek lisans ya da uzun süreli dil okulu öğrencisi olacak kişiler Almanya’ya D-tipi (Ulusal vize) başvurusunda bulunurlar. D-tipi Ulusal Vize şartlarından bir tanesi ‘Bloke Hesap’ olarak bilinen belgeye sahip olmaktır.

Almanya’daki yaşam maliyetleri ve öğrencilerin okul dönem masrafları göz önünde bulundurulursa Almanya’da bir bloke hesabın oluşu çoğu kişi için çok iyi bir seçenektir.

Böyle bir durumda öğrencinin Almanya’daki bloke hesabında 1 yıl için Alman hükümetinin belirlediği minimum yaşam tutarı bulunmalıdır.

Almanya’ya gelmeden önce bloke bir hesabın nasıl açılıp, çalıştırılabileceğine dair sorular ve endişeler bulunmaktadır. Sizin için Almanya’da bloke hesap açma işlemini daha da kolaylaştırmak adına, birkaç basit adımda banka hesabı açma prosedürlerini açıklıyoruz.

Almanya’da bloke banka hesabının açılması, maddi durumunuzun Almanya’daki okuma ve yaşam masraflarıyla başa çıkma konusunda yeterli olduğunu göstermek için yaptığınız ilk şeydir.

Vize başvurusu yapmadan önce, bloke hesap işleminin yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Bu banka hesabını ister Alman diplomatik bürosu aracılığıyla ister ülkenizdeki bir Alman bankası aracılığıyla yapın her iki durumda da işlemi zamanında yapmak önemlidir.

‘Bloke Hesap nasıl açılır? Ve nereye başvuru yapılır’ ile ilgili detaylı bilgi edinmek için Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile  iletişime geçiniz.