1.DID-(DEUTSCH IN DEUTSCHLAND)

 

DID-DEUTSCH INSTITUTE

1970 yılında kurulan DID okulu Almanya’nın dört farklı şehrinde eğitim vermektedir. Bunlar; Berlin, Münih, Frankfurt ve Hamburg şehirleridir.DID okulları öğrencilerine ana hatlarıyla 4 farklı kurs sunarlar; Yetişkinler için Almanca, Çocuklar için Almanca, Profesyonel Hayat için Almanca ve İş/Okul Hayatı için Almanca.

Bu kurslarda kişilerin hedeflerine yönelik eğitim verilmektedir. Şöyle ki, uluslararası geçerliliği olan Almanca sınavı TestDaf’a hazırlık için TestDaf Hazırlık kursları, Alman Üniversitelerine yerleşecekseniz buna uygun bir şekilde Almancanızı geliştirmek adına “Preparation Course”, Stajyerler için “Internship Course”, Öğretmen adayları için”Teacher Training” kursları, farklı küçük yaş gruplarına özel Almanca kursları/ yaz kursları ve bunun gibi birçok kurs seçenekleri vardır.

Bunların yanı sıra Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrencilerine “Üniversite Yerleştirme Servisi”de sunmaktadır.

DID okulları öğrencilerine iki farklı şekilde konaklama imkanı da sunmaktadır. Öğrenciler ya “Aile Yanı” konaklamayı ya da “Residence” konaklamayı seçebilmektedir.

Konaklama fiyatları tüm lokasyonlar için aynıdır. Konaklama fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 2.KÄSTNER KOLLEG

KASTNER KOLLEG

 

Kästner Kolleg; 1998 yılında kurulmuştur. Tam 20 yıldır Almanya’nın Dresden şehrine Almanca öğrenmeye giden öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunmaktadır.

Okula ismini de veren ve aynı zamanda okulun kurucusu olan Dr. Uwe Kästner dil bilimi alanında doktorasını yapmıştır. Dr.Uwe Kästner 25 yıldan daha fazla süredir dil eğitimi alanında eğitim vermektedir. Dr.Uwe Kästner aynı zamanda DAAD kurumunda öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Bunun yanı sıra Goethe Institute’de “Teacher Traning” kursunda öğretmenlere ve yine Goethe’de yetişkin sınıflarına verilen derslere girerek yetişkin gruplarına dil eğitimi vermiştir.  Kästner Kolleg ile ilgili en önemli özelliklerden biri de tüm eğitmenlerin ana dillerinin Almanca oluşudur. Yani tüm eğitmenler “Native”dir. Bu da öğrencilerin Almancayı eksiksiz, hatasız ve daha profesyonel bir şekilde öğrenmenlerini sağlamaktadır.

Kästner Kolleg’de birden çok kurs sunulmaktadır. Bunlar; Yetişkinler için Almanca kursu, TestDaf hazırlık kursu, Doktorlar için Almanca kursu, Yaz kursları gibi…

Almanya’daki Dil Okulları ve Fiyatlarıyla ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgiler için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir