YURTDIŞINDA EĞİTİMDE 10 İPUCU

Yurtdışında eğitim almak eğlenceli ve güvenli bir deneyim olabilir ancak başka bir ülkenin yasaları ve gelenekleri ile karşı karşıya olduğunuzu fark etmek önemlidir.

  1. Eğer gerekli ise imzalanmış, geçerli bir pasaport ve vizeniz olduğundan emin olun. Ayrıca, gitmeden önce pasaportunuzun acil durum bilgi sayfasını da doldurun.
  2. Gitmeyi planladığınız ülkeler için Konsolosluk Bilgi Sayfalarını ve ulaşılabiliyorsa Kamu duyuruları ve Seyehat Uyarılarını okuyun.
  3. Acil durumlarda irtibat kurabilmek için güzergahınızın, pasaport bilgi sayfanızın ve vizenizin bir kopyasını ailenize veya arkadaşlarınıza bırakın.
  4. Yurtdışındayken acil tıbbi gereksinimlerinizi (tıbbi tahliye de dahil ) karşılayacak sigortanız olduğundan emin olun.
  5. Seyahat ettiğiniz ülkenin yerel yasalarına ve geleneklerine dikkat edin. Unutmayın, yabancı bir ülkedeyken oranın kanunlarına uymak zorundasınız!
  6. Bagajlarınızı kamusal alanlarda gözetimsiz bırakmayın ve yabancılardan gelen paketleri kabul etmeyin.
  7. Yurtdışındayken, yasadışı uyuşturucu kullanmaktan veya aşırı miktarda alkollü içki içmekten ve bunu yapan kişilerden kaçının.
  8. Göze çarpan giysiler giyerek ve pahalı mücevherler takarak hırsızların hedefi olmayın ve fazla miktarda nakit veya gereksiz kredi kartı taşımayın.
  9. Döviz değişimi yaparken yerel yasaları ihlal etmekten kaçınmak için yalnızca yerel acentelere müracaat edin.
  10. Yurtdışındayken, yasa dışı gösterilere katılmak ve bu gibi durumlardan kaçının.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir