Good Hope Studies 1995 yılında diğer dil okullarından farklı bir bakış açısı ile kurulmuş bir dil okuludur.

GOOD HOPE STUDIES

GOOD HOPE STUDIES

Good Hope Studies dil okulları İngilizceyi öğretmek için rahat ve eğlenceli bir öğrenme ortam oluşturma fikri ile doğmuştur. İlk okul deneyimleri için gürültülü şehir merkezinde bir ofis kiralamak yerine, Newlands’in yeşil yerleşim bölgesinde hoş bir evde başlamıştır. Okul, ev sahibi ailelere yakınlığı sebebi ile öğrencilerin ulaşım süreleri için de çok büyük avantaj sağlamıştır. Ayrıca toplu taşıma araçlarına yakın, restoranlar, süpermarketler, bankalar, sinemalar, barlar ve daha fazlası gibi tüm olanakları sunan Claremont’un ticari merkezine de yakındır. Okulun açıldığı ilk lokasyonda ve binada Good Hope Studies öğrencileri, klima sesini dinlemek yerine, eski bir meşe ağacının gölgesinde İngilizce öğrendiler. Öğrencilerin okul konseptini sevdikleri ve geleneksel bir çevreden çok daha hızlı ilerledikleri ortaya çıkmıştır.

Okul zaman içerisinde hızlı bir şekilde büyümüştür ve orijinal konseptinden ödün vermeden büyümek okul için çok zor olmuştur. Fakat Good Hope Studies bugün hala bir bahçeye ve yüzme havuzuna sahip Newlands’da bir okulda öğrencilere eğitim vermektedir. Ayrıca,bir de şehir merkezinde ikinci bir okul açmıştır. Çünkü bazı öğrencilerin şehir yaşamından kopmak istemediğini öğrendiler ve bu sorunu çözmek için bir de şehir merkezinde bir okul açmışlar. Orijinal konseptlerine sadık kalmak için, bölgedeki en güzel tarihi bir binayı seçmiştir. Good Hope Studies farklı bir öğrentme biçimi ile öğrencilere huzurlu bir ortamda İngilizce eğitim vermeye devam etmektedir.

Okulda Sunulan Programlar: Sabah Kurları, Tüm Gün Kursları, İş İngilizcesi, IELTS/TOEFL/Cambridge Sınav Hazırlık Kursları, Özel Dersler

Konaklama Alternatifleri: 

  • Aile yanı konaklama
  • Paylaşımlı ev konaklama
  • Newlands kampüs konaklama
  • Student residence konaklama

Diğer Dil Okulları