Toronto’da dil eğitimi almanız için 7 Neden!

1- Toronto’da Dil Eğitimi Maliyetleri Ekonomiktir!

Toronto diğer Kanada şehirleri ve diğer ülkeler ile kıyaslandığında eğitim ve yaşam maliyetlerinin çok daha uygun olduğu bir şehirdir. Bunda, Kanada Dolar kurunun diğer ülkelerinin kurları ile kıyaslandığında daha düşük olmasının da büyük etkisi vardır.

2- Türkiye’den Toronto’ya direk uçuş vardır!

Türk Hava Yolları’nın İstanbul- Toronto uçuşu aktarmasız 11 saat sürer. İstanbul’dan Toronto’ya haftada 3 kez uçuş vardır. THY’nin yanı sıra, daha birçok havayollarının Toronto’ya aktarmalı uçuşu vardır. Öğrenciler Toronto şehrine ekonomik uçak bileti bulabilir!

3-Toronto oldukça güvenli bir şehirdir!

Suç oranlarının oldukça düşük olduğu Kanada’da Toronto şehrinde eğitim almak isteyen öğrenciler güvenli bir ortamda yaşama fırsatı bulacaklardır. Dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasında başlarda yer alan Toronto’ya giden öğrenciler bir çok diğer şehre göre çok daha memnun kalmaktadır.

4-Toronto bir Dünya Şehridir!

Toronto dünyadaki en kültürel çeşitliliğe sahip şehirdir. Her ırktan, ülkeden, dinden insan bu şehirde huzur içinde yaşar.Toronto öğrenciler için etkinlik dolu bir şehirdir. Kültür, sanat ve spor etkinlikleri çok geniştir. Toronto’da gidebileceğiniz birçok müze, bilim fuarları; seyretmekten büyük keyif alabileceğiniz müzik festivalleri, sokak dansı etkinlikleri, tiyatro ve gösteriler, ilginç gece şovları; dünya mutfaklarını tadabileceğiniz yemek günleri; takip etmekten zevk duyacağınız  futbol, basketbol, beyzbol maçları ile capcanlı bir şehirdir. Ayrıca Toronto’da dünyanın en büyük hayvanat bahçesi ‘Toronto Zoo’ bulunur.

5-Toronto Kanada’da gezilecek pek çok yere yakındır!

Toronto’ya gidipte, Niagara Şelaleleri’ne gitmeyen yoktur. Toronto Ottawaeyaletine,ve Montreal şehrine çok yakındır. Diğer taraftan Toronto’ya gidenlere mutlaka Amerika vizesi almalarını da tavsiye ediyoruz. Çünkü Toronto New York ve Boston gibi en popüler Amerika şehirlerine de çok yakındır!

6-Toronto şehrinde toplu ulaşım çok gelişmiştir.

Toronto şehir planlaması çok güzel yapılmıştır. Ulaşım ağı çok iyi işler. Metro, otobüs, Scarborough hatları vardır. Şehirde bisiklette çok kullanılır.

7-Toronto Kanada’nın en büyük Finans ve Ticaret merkezidir.

Toronto Kanada’nın en büyük şehridir. Nüfusu 6 milyonu aşar. Dünyanın en büyük borsası Toronto StockExchange’dir. Şehrin simgesi CN Tower’dır. CN Tower dünyanın en uzun ikinci kulesidir. 553 metre uzunluğa sahip olan CN Tower içinde 50’den fazla lokanta vardır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir