Neden Avustralya’da Eğitim Almalıyım?

Avustralya dendiği zaman, birçok insanın aklına Orta Avustralya’da bulunan geniş alanlar, çalılıklar, kangurular, koalalar, temiz hava ve su gelir. Ancak Avustralya bundan daha fazlasıdır! Birçok öğrenci samimi ve rahat ortamı, mükemmel eğitim sistemi ve yüksek yaşam standartları sebebiyle Avustralya’da eğitim almayı tercih etmektedir.

Avustralya Tercihlerinde Artış

Avustralya; İngiltere, Amerika ve Kanada’dan sonra uluslararası öğrencilerin İngilizce konuşulan yerler arasında en çok tercih ettiği 4.ülkedir. Birçok uluslararası öğrenci, kültürel çeşitlilik, Avustralya’nın arkadaş canlısı yerlileri ve yüksek kalitedeki eğitim koşulları sebebiyle bu ülkede eğitim almayı tercih ediyor.

Dünya Çapındaki İtibarı

Dünyanın her yerinde okullar ve işverenler Avustralya okullarını tanımaktadır. Avustralya eğitim sisteminin uluslararası itibarı nedeni ile Avustralya okullarından mezun olan kişiler oldukça beğenilir. Eğitim sistemi, ülke ile bağlı bir şekilde eğitimdeki yüksek standardı korumak için, Avustralya hükümeti tarafından düzenlenir.

Geçim Masrafı

Avustralya’nın yaşam standartları dünyadaki en yüksek standartlar arasındadır.Avustralya’da geçim giderleri ve eğitim masrafları Amerika ve İngiltere’ye göre ekonomiktir. Uluslararası öğrenciler eğitim alırken bir yandan da yarı zamanlı olarak çalışabilirler, bu da onların geçim giderlerini karşılamalarına yardımcı olur. Aynı zamanda, Avustralya’daki uluslararası öğrencilerim eğitim maliyetlerine yardımcı olabilecek burs imkanları da vardır.

Eğitimdeki Çeşitlilik

Avustralya’daki kurumlar çok çeşitli kurslar ve lisans programları sunar, böylece uluslararası öğrenciler kendileri için uygun olan okulları ve alanları seçebilirler. Uluslararası öğrencilerin bir lisans programı seçerken vermek zorunda oldukları ilk karar, hangi okulun ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını en iyi şekilde karşıladığıdır. Öğrenciler; üniversiteler, mesleki eğitim ve İngilizce eğitimi arasında bir seçim yapabilir. Gerekirse, öğrenciler bir seviyeden başka bir seviyeye geçebilir ve kurumlarını değiştirebilirler.

Teknoloji

Uluslararası öğrenciler için Avustralya’yı en cezbedici kılan şeylerden biri ise bilimsel araştırmalardır. Avustralya, yeni teknolojilerde ve inovasyonlarda ön plandadır. Avustralya’da eğitim gören öğrenciler, etkileyici teknolojilerden ve araştırma kaynaklarından yararlanabilir.

İş

Avustralya’da eğitim aldıkları süre boyunca ülkedeki öğrencilerin haftada 20 saate kadar çalışma izinleri vardır. Bu, geçim masraflarını karşılamak isteyen ve eğitim alırken kendi alanlarında iş tecrübesi kazanmak isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir fırsattır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir