İngilizceyi yurt dışında öğrenelim veya geliştirelim, fakat hangi ülkede? Bu yazımızda “İngilizceyi öğrenmek için hangi ülkeyi seçmeliyim?” sorusuna yanıt ararken, sizler için en çok tercih edilen ülkelerin neden tercih edildikleri ile ilgili bilgiler vereceğiz. İngilizce öğrenmek için en çok tercih edilen ülkeler; İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda, Malta ve Avustralya’dır.

1- İNGİLTERE

İngiltere; İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu ülkedir. ‘İngilizce’ dendiğinde ilk akla gelen ülke İngilteredir. Nezaketin, saygının, kuralların en çok yaşandığı ülkedir. İngiltere’nin ülkemize ortalama 4 saat uçuş mesafesinde olması özellikle ilk kez yurtdışı çıkışı yapacak öğrenciler tarafından öncelikle tercih edilme sebebidir. Öğrenciler İngiltere’de dil öğrenirken eş zamanlı müze ve tiyatro gezileri de yapabilir. İngiltere’de müze girişleri ücretsizdir.

İngiltere; psikoloji, hukuk, sanat, finans, biyoloji, yönetim, mühendislik yönetimi, mimarlık, gibi bölümleri okuyan öğrenciler tarafından özellikle yüksek lisans eğitimlerinde çok tercih edilir.
Türkiye’den İngiltere’ye her yıl binlerce öğrenci, dil eğitimi, sertifika programları, lisans ve yüksek lisans programlarında eğitim almak için İngiltere’yi tercih etmektedir.

İngiltere Dil Okulları için tıklayınız.
İngiltere’de Kampanyalı Dil Okulları için tıklayınız.

2- AMERİKA
Amerika dil eğitim programlarında en çok tercih edilen ülkeler arasında gelir. Özellikle de Amerika’nın doğusunda bulunan New York, Boston, Washington DC, Miami, Orlando, Chicago ve batısında bulunan San Francisco, San Diego, Los Angeles, Santa Barbara, Santa Monica gibi şehirler Türk öğrenciler tarafından çok sevilen bölgelerdir.
Amerika’nın güçlü bir eğitim sistemi vardır. Okulların hemen hemen hepsi öğrenci mutluluğu ve gelişimi merkezli eğitim verir. Amerika’da çok fazla dil okulu vardır. Her bütçe ve hedef için uygun bir dil okulu karşınıza çıkacaktır. Amerika denince ilk akla gelen eğitim programı ‘MBA’dir. Türkiye’den Amerika’ya her yıl binlerce öğrenci dil eğitimi ve uzmanlık programları eğitimi almaya gider. TOEFL Amerikan eğitim sisteminin sınavı olduğu için, TOEFL sınav hazırlık programlarında da öncelikli tercih edilen ülkedir.

Amerika Dil Okulları için tıklayınız.
Amerika’da Kampanyalı Dil Okulları için tıklayınız.

3- KANADA
Farklı milliyet çeşitliliğinin en fazla görüldüğü ülkedir. Ülkede konuşulan iki resmi dil vardır. İngilizce ve Fransızca. Fransızca’nın yoğun olarak konuşulduğu bölge Qubec eyaletidir. Quebec eyaletinde ise en çok tercih edilen şehir Montreal’dir. Kanada’da dil eğitimi planlayan öğrenciler ağırlıkla İngilizce’nin yoğun konuşulduğu bölgeleri tercih eder. Toronto ve Vancouver gibi. Toronto iklimivsoğuk bir şehirken Vancouver iklimi yumuşak bir mevsimdir.

Kanada’daki okulların ücretlendirmesi Kanada Doları bazındadır. Kanada Doları’nın Amerikan Dolarnkuruna nazaran daha düşük olması sebebi ile son zamanlarda Kanada Büyükelçiliği ciddi sayıdabbaşvuru almaktadır. Üniversite öğrencilerinin çoğu yaz tatillerini Kanada’da dil eğitimi alarakbgeçirmeyi planlamaktadır.

Kanada Dil Okulları için tıklayınız.
Kanada’da Kampanyalı Dil Okulları için tıklayınız.

4- İRLANDA
İrlanda, İngiltere’nin batısında kalan yeşillikleri, doğal güzellikleri, nehirleri ve gölleri ile harika bir şehirdir. Kuzey İrlanda’da bulunan bazı şehirler İngiltere’ye bağlıdır. Belfast · Derry · Newry · Armagh · Lisburn en önemli şehirlerdir. Bu şehirlere İngiltere vizesi alarak giriş sağlanır. İrlanda ufak bir ada ülkesidir. Bir ucundan diğer ucu ortalama 6 saat uzaklıktadır. İrlanda tarih boyunca edebiyat yönüvgüçlü olan bir ülke olmuştur. Türkiye’deki öğrenciler tarafından özellikle de Dil eğitimi programlarında çok tercih edilmektedir. Türk öğrencilerin İrlanda’yı sevmelerinin en önemli nedenlerinden biri insanlarının çok sıcakkanlı, cana yakın ve misafirperver olmasıdır.

İrlanda’da dil eğitimi için öncelikle tercih edilen şehirler: Dublin, Cork ve Galway’dir.vİrlanda dil eğitimi esnasında öğrencilere part-time yasal çalımsa izni veren bir ülkedir.

İrlanda Dil Okulları için tıklayınız.
İrlanda’da Kampanyalı Dil Okulları için tıklayınız.

5- MALTA
Malta 3 takımadacıktan oluşan ufak bir ada ülkesidir. Konum olarak İtalya’nın altında bulunur. Uzun yıllar İngiltere sömürgesi altında yaşamış bir ülkedir. Bu nedenle kullanılan dil British English’tir.

Ülkenin resmi dili Maltaca ve İngilizce’dir. Malta’da toplamda 52 tane dil okulu bulunur. Her yıl binlerce öğrenci Malta’yı dil eğitim programlarında tercih etmektedir. Bunun en önemli nedenleri ülkemize yakın olması, Akdeniz iklime sahip olması, İnsanların sıcakkanlı olması, yaşam ve eğitim maliyetlerinin diğer ülkere kıyasla çok daha ekonomik olması, ve konuşulan ve öğrenilen dilin İngiliz
İngilizcesi olmasıdır. Malta gece hayatının hareketli olması genç öğrenciler tarafından çok sevilir.

Malta özellikle yaz döneminde çok keyifli bir ülkedir. Avrupa’ya yakın olması sebebi ile yaz dönemlerinde Avrupalı öğrenci oranı yüksektir. Malta yazın (Haziran- Temmuz ve Agustos) fiyatları yüksek, kışın ise çok düşüktür.

Malta Dil Okulları için tıklayınız.
Malta’da Kampanyalı Dil Okulları için tıklayınız.

6- AVUSTRALYA
Avustralya güney yarıkürede bulunan, ismini kıtadan almış çok geniş yüzölçümüne sahip bir ülkedir.
Avustralya çok canlı, enerjik ve sıcakkanlı insanlara sahiptir. Avustralya Türk öğrenciler tarafından dil eğitimleri, sertifika programları, lisans eğitimleri, yüksek lisans eğitimleri gibi konularda en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Avustralya okulları devlet tarafından desteklenen kurumlardır. Avustralya öğrencilere dil eğitimi esnasında çalışma izni veren bir ülkedir. Öğrencilerin dil eğitimi alırken yasal olarak haftada 20 saat çalışma izni vardır. Avustralya’da saatlik ücretler şehirden şehre değişir.
Avustralya’da en düşük saatlik ücret 15 AU$’dır. Avustralya’da en çok tercih edilen şehirler Melbourne, Sydney, Brisbane, Gold Coast ve Perth’tir. Avustralya on-line vize veren bir ülkedir.

Avustralya Dil Okulları için tıklayınız.
Avustralya’da Kampanyalı Dil Okulları için tıklayınız.

DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.