Amerika’da MBA programlarının popüler olması ve çok tercih edilmesini genel olarak bir kaç nedene bağlayabiliriz.

– MBA Sonrası Amerika’da Çalışma İzni

Amerikalı işverenler en iyi yetenekleri bulmak için iş okulları ile ortak çalışır. Amerika eğitim sonrası çalışma hayatınızda en iyi geliri elde edebileceğiniz ülkelerin başında gelir.
Amerika’da MBA eğitimi 2 yıl sürer. Birçok okulda MBA eğitimi staj olanakları da sunar. (CPT- Curriculum Practical Training) Bu hem çalışmak istediğiniz sektöre girmek, hem de çalışmanız karşılığında iyi para kazanmak için mükemmel bir fırsattır.
Amerika’da MBA eğitimi sonrasında 1 yıl OPT (Optional Prcatical Training) çalışma izniniz bulunmaktadır.

CPT ve OPT nedir?

Curriculum Practical Training (CPT): Amerika’da Lisans ya da Master derecesi okuyan öğrencilerin çalışma izni haftada 20 saat, part-time ve kampüs içidir. Lakin öğrenciler, ilk dönem eğitimlerini tamamladıysa ve en az 9 aydır Amerika’da bulunuyorsa o zaman kampüs dışı haftada 20 saat çalışma
iznine başvuru yapabilirler. CPT de alınan çalışma izni öğrencinin almış olduğu derslerden birinin üzerinedir. MBA okuyup mezuniyet sonrası OPT yapmak isteyen öğrencilerinin CPT’sini maksimum 12 ay yapması gerekir. Aksi takdirde OPT hakkını kaybeder.
Optional Practical Training (OPT): Amerika’da en az 9 aylık bir eğitim programında uzmanlaşan öğrencilerin yararlandığı haktır. (Sertifika programı, Lisans programı, yüksek lisans programı) Mezuniyet sonrası öğrenciler Amerika’da 1 yıl süreliğine uzmanlıştıkları alanda çalışma izni alıp, çalışabilirler.

– Kültürel Çeşitlilik

Amerika kültürel açıdan çok çeşitlidir. Amerika’daki okullarda özellikle de MBA programlarında farklı kültürlerden, iş hayatlarından bambaşka gözlüklerle gelen birçok kişi vardır. MBA programı tüm bu farklı kültürlerin ortak potası gibidir.

– Öğrenci Dostu Vize Uygulamaları

Amerikan konsolosluğu iyi bir okuldan kabul alan öğrenciye F1 öğrenci vizesi için son derece kolay vize verir. Amerika gerçek öğrenciyi her zaman ülkesinde görmek ister.

Amerika’da Master eğitimleri hakkında bilgi almak ve başvurunuzu uzman bir ekiple gerçekleştirmek için lütfen İletişim Formumuzu Doldurunuz.

Size hizmet vermekten mutluluk duyacağız.