İngiltere’de Master Eğitimleri

İngiltere sahip olduğu tarihi şehirleri ve en eski üniversiteleri ile Master eğitimi almak için gidilebilecek en iyi yerlerden birisidir. İngilizcenin ana vatanı olan İngiltere, çok çeşitli alanlarda Master eğitimlerini bünyesinde bulunduran önemli üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır.

Neden İngiltere?

İngiltere uluslararası öğrencilere birçok seçenek sunmaktadır. Oxford, Cambridge, Edinburgh ve StAndrewsdahil olmak üzere üniversiteleri dünyadaki en prestijli üniversiteler arasındadır.

İngiliz üniversitelerinde sunulan eğitim  programlarının yapısı ve içeriği sadece dünyaca itibarlı olmakla kalmaz, aynı zamanda diğer ülkelerdeki eğitim programlarının da temelini oluşturmaktadır.

Öğrenciler, İngiltere’de master eğitimi yaparken, Londra, Manchester, Cambridge, Oxford ve Edinburgh gibi dünyaca ünlü şehirleri ziyaret etme ve zengin İngiliz tarihini tanıma imkanı bulur.

Yaklaşık 450 bin kişinin uluslararası öğrenci olarak eğitim aldığı İngiltere uluslararası eğitim için dünyada en çok tercih edilen ülkelerden biridir.

Master Eğitiminin Süresi

İngiltere’de ki master eğitimlerinin çoğu 1 yıllıktır. Araştırma ile yapılan programlar farklı bir yapıdadır ve çoğunlukla 2 yıl sürmektedirler.

Master Eğitimi Ücretleri 

Uluslararası öğrenciler için ücretler yerel öğrencilere göre daha fazladır. Çoğu master programının ücreti yıllık 10-15 bin pound arasındadır. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. 

İngilizce

Ülkenin ana dili olmasıyla birlikte tüm master programları İngilizcedir. Uluslararası öğrenciler programlara kabul edilmeden önce İngilizce seviyelerinin yeterli olduğunu kanıtlayan belgeleri (IELTS) üniversitelere sunmak zorundadır. IELTS sınavına hemen kayıt olmak için lütfen tıklayınız.