Durham College Yapay Zeka Analiz, Tasarım ve Uygulamaları / Artificial Intelligence Analysis, Design and Implementation

Durham College Yapay Zeka Analiz, Tasarım ve Uygulamaları / Artificial Intelligence Analysis, Design and Implementation programı, 1967 yılından beri eğitim hayatına devam eden bir devlet koleji olan Durham College ‘ ın Oshawa kampüsünde sunulan bir lisans üstü uzmanlık sertifika programıdır.

Yapay Zeka (AI), kuruluşların ve çalışanlarının çalışma şeklini hızla dönüştürmeye devam ederken, yetenekli profesyonellerin eksikliği, AI’nın endüstri tarafından benimsenmesinin önündeki en önemli zorluk olmaya devam ediyor. Hem kullanıma hazır çözümler hem de tescilli yapay zeka dahil olmak üzere kurumsal yapay zekaya odaklanan bu program – Kanada’da türünün ilk ve tek lisansüstü sertifikası – sizi yapay zeka okuryazarı uygulayıcılara yönelik bu talebi karşılamaya hazırlayacaktır.

Mezun olduğunuzda, küçük ve küçük işletmeler için verimlilik ve kalite kazanımları yaratırken, veri ayıklamak için yapay zekadan nasıl yararlanacağınızı ve karar vermeye rehberlik etmek, karmaşık kurumsal sorunları son teknoloji çözümlerle çözmek için veri odaklı zekayı nasıl kullanacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

Öğrenciler ayrıca, üniversitenin AI Hub’ına erişim, iki farklı bitirme projesinin tamamlanması ve isteğe bağlı bir çalışma dönemi dahil olmak üzere birden fazla deneyimsel öğrenme fırsatından yararlanırlar. Mezunlar, şu anda Büyük Toronto Bölgesi’ni dünyadaki kişi başına en yüksek yapay zeka şirketi yoğunluğuna ev sahipliği yapan bu yüksek büyüme alanına girmeye hazır hale gelir.

Program süresi: 2 semester (1 yıl), opsiyonel olarak ilave 1 semester co-op / staj imkanı vardır.

Edinilen Derece: Ontario College Graduate Certificate (program post-graduate work permit / eğitim sonrası kalma çalışma izni alınmasına elverişlidir)

Programın web sitesine buradan erişebilirsiniz.

Kabul koşulları:

Genel dil yeterlilik koşulları aranır. Durham College’ın genel dil yeterlilik şartlarına erişmek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca,

Lisans diploması

VEYA

Bir niyet mektubu ile birlikte profesyonel bir özgeçmişte detaylandırılan en az üç yıllık ilgili sektör deneyimi dikkate alınabilir.

Bu, lisansüstü düzeyde bir programdır ve matematik, istatistik, bilgisayar programlama, bilgisayar yazılımı ve kurumsal sistemler için güçlü bir yetenek gerektirir. Adayların başvuracakları bu temel alanlarda yüksek düzeyde bilgi altyapısına sahip olmaları gerekmektedir. Ancak bilgisayar mühendisliği mezuniyet koşulu aranmaz.

Eğitim Ücreti:

Programın 2 semester toplam eğitim ücreti 16.000 CAD cıvarında olup, bu rakam mevcut açıklanan son ücretler üzerinden verilmiştir.

Tüm Kanada devlet kolejlerinde olduğu gibi Durham College’da da eğitim ücretleri devlet tarafından belirlenmekte olup dönemsel farklılıklar oluşabilir. Eğitime başlanacak dönem için açıklanan güncel ücretlendirmenin geçerli olacağı unutulmamalıdır. Yukarıda belirtilen rakamlar fikir verme amaçlıdır.

Durham College başvuru ücreti 100 CAD olup, bu ücretin hiçbir surette iadesi olmaz.

Kabul sonrası, ilk dönem ücretini depozito bedeli olarak yatırmak gerekir. Sonraki dönemlerin ücretleri ise, ilgili dönemin başlangıcına ortalama 1 ay kala ödenir.

Depozito bedeli, vize reddi durumunda belirli kesintiler yapılmak sureti ile iade edilir.

Güncel ücretler ve detaylı bilgi için lütfen Mayla Abroad danışmanları ile iletişime geçiniz.