Durham College Bağımlılıklar ve Ruh Sağlığı / Addictions and Mental Health

Durham College Bağımlılıklar ve Ruh Sağlığı / Addictions and Mental Health, 1967 yılından beri eğitim hayatına devam eden bir devlet koleji olan Durham College ‘ ın Oshawa kampüsünde sunulan bir lisans üstü uzmanlık sertifika programıdır. Bu program, Kanada’nın önde gelen iki sağlık sorunu olan ruh sağlığı ve bağımlılık davranışları ile etkili bir şekilde ilgilenmek için gereken bilgi ve becerileri geliştirmenize yardımcı olacaktır. Müşterilerinizin sağlıklı yaşam yolculuklarına başlarken akıl sağlığı ve/veya bağımlılık yapıcı davranışlarla ilgili zorluklarını başarıyla aşmalarına yardımcı olmak için gerekli olan hem teorik bir anlayış hem de klinik beceriler kazanacaksınız.

Program süresi: 3 semester (1 yıl)

Edinilen Derece: Ontario College Graduate Certificate (program post-graduate work permit / eğitim sonrası kalma çalışma izni alınmasına elverişlidir)

Programın web sitesine buradan erişebilirsiniz.

Kabul koşulları:

Genel dil yeterlilik koşulları aranır. Durham College’ın genel dil yeterlilik şartlarına erişmek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca,

Psikoloji veya sosyal hizmet veya ilgili lisans programlarından mezun olmak minimum 2.5 GPA veya 65 üzeri ortalama ile mezun olmuş olmak koşulu ile, psikoloji alanında en az üç kredi alınmış olması koşulu aranır.

Eğitim Ücreti:

Programın 3 semester toplam eğitim ücreti 19.000 CAD cıvarında olup, bu rakam mevcut açıklanan son ücretler üzerinden verilmiştir.

Tüm Kanada devlet kolejlerinde olduğu gibi Durham College’da da eğitim ücretleri devlet tarafından belirlenmekte olup dönemsel farklılıklar oluşabilir. Eğitime başlanacak dönem için açıklanan güncel ücretlendirmenin geçerli olacağı unutulmamalıdır. Yukarıda belirtilen rakamlar fikir verme amaçlıdır.

Durham College başvuru ücreti 100 CAD olup, bu ücretin hiçbir surette iadesi olmaz.

Kabul sonrası, ilk dönem ücretini depozito bedeli olarak yatırmak gerekir. Sonraki dönemlerin ücretleri ise, ilgili dönemin başlangıcına ortalama 1 ay kala ödenir.

Depozito bedeli, vize reddi durumunda belirli kesintiler yapılmak sureti ile iade edilir.

Güncel ücretler ve detaylı bilgi için lütfen Mayla Abroad danışmanları ile iletişime geçiniz.