Poznan Teknoloji Üniversitesi

POZNAN UNIVERSITY OF TECHNOLOGY 
Kuruluş yılı: 1919
Türü       : Devlet
Yeri         : Poznan

Web sitesi: https://www.put.poznan.pl/en

Poznan Teknoloji Üniversitesi  Polonya’nın en iyi teknik üniversitelerinden birisi olarak görülmektedir.1995 yılında Avrupa Birliği konferansı üyesi olarak en iyi teknik üniversiteler arasında ileri mühendislik, eğitim ve araştırma (CESAER) üyesi olarak Avrupa’nın en iyi üniversitesinden birisi seçilmiştir.

Misyonu öğrencilerine kendine özgü teknikleriyle iş yaşamlarında ileri mühendislik anlayışını kazandırmak olan üniversite aynı zamanda Avrupa’nın her yerinden gelen öğrenciler için Erasmus ve Sokrates değişim programlarının bir üyesidir.

Üniversite bünyesinde 1000’in üzerinde eğitmen 21.000’in üzerinde öğrenci bulunmaktadır.

İş yaşamındaki yakın ilişkileriyle öğrencilerine Avrupa ve tüm Dünya’da daha mezun olmadan staj ve iş imkanı sağlamaktadır.

Üniversite birçok ulusal ve uluslararası bilimsel organizasyona ev sahipliği yapmakta olup kendi radyo yayınını da yapmaktadır.

Poznan Teknoloji Bilimler Üniversitesi  kaliteli eğitiminin yanı sıra staj, üniversite sonrası iş ve araştırma olanaklarıyla öğrencilerine Almanya, Fransa, İspanya, İtalya gibi ülkelerde staj ve iş imkanı sağlamaktadır.

İngilizce Lisans Programları

  • Mimarlık
  • Otomatik Kontrol ve Robotik
  • Mühendislik Yönetimi
  • Elektronik ve Telekomünikasyon

Lisans eğitimlerinde, eğitim süresi 3,5 yıldır.

Başvuru Ücreti: 200 Euro

Son Başvuru Tarihi: 15 Temmuz, 2019