Dunaujvaros Üniversitesi 

University of Dunaujvaros

Şehir: Dunaujvaroş

Türü: Devlet Üniversitesi

Web Sitesi: http://www.uniduna.hu/

Dunaujvaros Üniversitesi, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye 70 km mesafede bulunan Dunaujvaros şehrindedir. 55 bin nüfusuyla, Tuna nehrinin yakınlarında yer alan şehir, 60 bin civarındaki nüfusu ile oldukça güvenli ve hayatın kolay aktığı bir şehir olarak öne çıkar. Bu öğrenci şehrindeki öğrenciler, başken Budapeşte’ye de kolayca ulaşarak eğlenceli başkent yaşamının keyfini çıkarabilir.

Dunaujvaros Üniversitesi, özellikle AB fonları sayesinde eğitim, araştırma ve bina kalitesi gibi alanlarda büyük atılımlar gerçekleştirmiştir.  Yaklaşık 5.000 öğrencisi bulunan Dunaujvaros Üniversitesi’nde 11 ayrı fakültede ve 45 farklı uzmanlık alanında eğitim verilmektedir.

Dunaujvaros Üniversitesi’nin YÖK denkliği vardır!

Dunaujvaros Üniversitesi’nde, yurt konaklaması için öğrenciler ortalama ayda 120 Euro ücret öderken, diğer yaşam giderleri için de aylık 300-400 Euro aralığında bir harçlık ile rahatlıkla hayatlarını sürdürebilir.

Dilediğiniz bölüme başvuru yapabilmek için lise mezunu olmanız yeterlidir. ÖSYM tarafından bir üniversiteye yerleştirilmiş olma şartı aranmaz. Başvuran öğrenciler seviye tespit ve yerleştirme sınavı ile yabancı dil seviyeleri ve alan bilgisi seviyelerine uygun bölümde ya da hazırlık sınıfında yüksek öğrenimlerine başlar.

İngilizce Hazırlık Programları

İngilizce + Bölüm Hazırlık Programı Eğitim Süresi Yıllık Eğitim Ücreti
Genel İngilizce + Bölüm Hazırlık 1 Yıl 4.100 Euro
Başvuru Ücreti: 200 Euro    

İngilizce Lisans Programları

İngilizce Bölümler Eğitim Süresi Yıllık Eğitim Ücreti Başlangıç Tarihi
İşletme 3,5 Yıl 3.950 Euro Eylül
Bilgisayar Mühendisliği 3,5 Yıl 3.950 Euro Eylül
Teknik Yönetim 3,5 Yıl 3.950 Euro Eylül
İletişim ve Medya 3 Yıl 3.950 Euro Eylül
Makine Mühendisliği 3,5 Yıl 3.950 Euro Eylül
Malzeme Mühendisliği 3,5 Yıl 3.950 Euro Eylül
Başvuru ücreti: 200 Euro
Son Başvuru Tarihi: 31 Temmuz 2019