Ukrayna Üniversitelerinde 1 yıllık eğitim ve yaşam maliyetleri ortalama 3000-4500 US$ arasında değişmektedir.

 

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi Alırken Karşınıza Çıkacak Masraflar

Ukrayna’da Konaklama Masrafları

Ukrayna’da üniversite okumak için gelen öğrencilere konaklama seçenekleri çeşitlidir. Seçenekler arasından öğrenci kendisine en uygun olan konaklamayı seçebilir. Konaklama seçimi en az üniversite eğitimi kadar önemlidir. Devlet yurtları, özel yurtlar, ev kiralamak ve aile yanı konaklama bunlardan bazılarıdır. Ukrayna’da yaşama ve Ukrayna’nın kültürüne alışma sürecinde öğrencinin yurt konaklaması sosyal yaşamı için daha avantajlıdır.

Ukrayna’da Üniversite eğitimi paketlerine devlet yurdu konaklaması dahildir. Fakat Ukrayna’daki devlet yurdu konaklamaları ülkemize nazaran daha az konforludur. Öğrenciler özel yurtlarda ek ücret ile daha konforlu bir eğitim süreci yaşayabilirler.

Ukrayna’da Üniversite yurtları aylık ortalama 40-100 US$

Ev kiraları aylık 100-600 US$ aralığındadır.

Kişisel Harcamalar

Ukrayna’da öğrenciler için  aylık yeme-içme gideri 150$-250$ arasındadır. Ukrayna’da ulaşım minibüs, otobüs, tramvay, troleybüs metro ve taksi ile sağlanır. Trolleybüs-Tramvay ücretleri genellikle 55 Grivna, otobüs ve minibüslerin tek binişlik ücretleri 1.5-2.5 Grivna arasında değişmektedir. Ukrayna’da taksi yaygın kullanılır, pazarlık yapılarak uygun fiyatlara ulaşım sağlanabilir.

 

Ukrayna’da Üniversite  Eğitimi Fiyatları

Ukrayna’da Üniversite Hazırlık eğitimi fiyatları üniversiteden üniversiteye değişir. Her üniversitenin fiyatı Ağustos ayı içerisinde Üniversitenin almış olduğu karar doğrultusunda belirlenmektedir. Ortalama bir fiyat söylemek gerekirse 1300$-2000$ arasındadır.

Aşağıda belirtmiş olduğumuz listede bazı üniversite ve bölümlerin yıllık eğitim ücretlerini görebilirsiniz. Detaylı bilgi ve üniversite-bölüm sorgulaması için lütfen Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığıyla irtibata geçiniz.

 

Ukrayna Üniversite Fiyatları

* Fiyatlar gösterge niteliğinde olup yıllık eğitim ücretleri bir sonraki yıl için her yıl Mayıs ayında açıklanır. Güncel fiyatlar için lütfen Mayla Abroad Eğitim Danışmanınızdan bilgi alınız. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir