2 yıllık Meslek Yüksekokulu Mezunlarına, Ukrayna Üniversitelerinden Müjde!

Üniversite Eğitiminize kaldığınız yerden devam edip, 4 yıllık Diploma sahibi olabilirsiniz!

Ukrayna’da Lisans Tamamlama

Lisans tamamlama, Meslek Yüksekokullarında (MYO) 2 yıllık eğitimlerini tamamlamış ön-lisans mezunu öğrencilerin, eğitimlerini devam ettirmek adına başvurduğu bir seçenektir. Türkiye’de öğrencilerin Ukrayna’da Lisans tamamlamayı seçmelerinin en büyük nedeni, ülkemizdeki ön-lisans mezunu öğrencilerin diplomalarının artık lise diplomalarından bir farkı kalmaması ve Türkiye’de üniversite mezunu olabilmek için geçmek zorunda oldukları DGS (Dikey Geçiş ) sınavıdır.

Ukrayna’da Sınavsız Lisans Tamamlama

Ukrayna’da lisans tamamlamanın en güzel yanı, 2 yıllık önlisans mezunu öğrencilerin eğitimlerini YÖK tarafından tanınan Ukrayna Üniversitelerinde sınavsız tamamlama hakkıdır. Ukrayna Üniversitelerinin sunmuş olduğu sınavsız geçiş hakkı beraberinde AB diploması yani Mavi Diplomayı getiriyor.Mavi Diploma, Avrupa Birliği`nin ilgili ‘Eğitim Komisyonu Kararları’ doğrultusunda onaylanmış,  uluslararası dilde yazılmış diploma belgesi olarak kabul edilir. Bir başka deyişle mavi lisans veya yüksek lisans diplomanız uluslararası geçerlilik kazanır. Mavi diploma verme hakkı bulunan üniversitelerin hizmet kaliteleri belirli komisyonlar tarafından denetlendiği için her üniversite bu hakka sahip değildir. Ukrayna Üniversiteleri hizmet kalitesi gereğince Mavi diploma verme hakkına sahip üniversitelerdir.Ukrayna’da lisans tamamlama eğitimi almak istiyorsanız mezun olduğunuz bölümün devamı olan bir bölümü ya da benzer bir bölümü seçmeniz yeterli olacaktır.

Ukrayna Üniversiteleri lisans tamamlama eğitimini seçen öğrencilerimiz 1 yıl hazırlık eğitimi alacaklar ve sonrasında lisans eğitiminin ilk yılından devam edebileceklerdir. Öğrencilerin Türkiye’de almış olduğu ön-lisans derslerinin Ukrayna Üniversitelerine geçişte tamamen sayılması da eğitimlerinde ek bir uzama süresinden muaf olmalarını sağlayacaktır. Ukrayna Üniversitelerinde Uçak Mühendisliğinden Hemşireliğe, Uzak Yol Kaptanlığından İnşaat Mühendisliğine geniş bölüm seçenekleri vardır.

Eğer sizde ön-lisans mezunu kalmak istemiyorsanız, çok uygun fiyatlar ile Ukrayna Üniversitelerinde lisans tamamlama programına gidebilirsiniz.

Ukrayna üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak için Mayla Abroad Yurtıdışı Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir