Ukrayna üniversitelerinde birden çok eğitim dili ile eğitim görme fırsatı sizleri bekliyor. Ukrayna’daki üniversitelerde eğitim dili ağırlıklı olarak Ukraynacadır fakat bölüme göre değişkenlik gösterir. Öğrenciler bölümlerine başlamadan önce 9 ay süren hazırlık sınıfında eğitim alırlar. Bu eğitim onları ülkeye, Ukrayna’da üniversite eğitimine ve sosyal çevre edinmeye hazırlar. Ukraynaca ve İngilizce üniversiteler uluslararası ve özellikle Türk öğrenciler tarafından en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Ayrıca Bologna sürecini kabul eden Ukrayna Üniversiteleri mavi diploma vermektedir. Bu sayede öğrenciler eğitimlerine Avrupa’da devam edebilir hatta Avrupa ülkelerinde çalışma imkânı bulabilirler.

Bologna Süreci Nedir? Ukrayna Üniversitelerinde Bologna Süreci ;

Bologna Sürecinin oluşturmayı hedeflediği Avrupa Yükseköğretim Alanında yer alan ülke vatandaşları, öğrenim görmek ya da çalışma amaçları ile Avrupa’ya kolayca erişebileceklerdir. Bu amaç doğrultusunda Ukrayna gibi Bologna Sürecini kabul eden üniversitelerde eğitim almak öğrencilere Avrupa’nın kapılarını açmaktadır.

 

Ukrayna’da Hangi Dilde Eğitim Alabilirim?

Ukrayna Üniversiteleri dil seçeneği geniş okullardır. Devlet üniversitelerinde eğitim dili ağırlıklı olarak Ukraynacadır. Bunun dışında öğrenciler  İngilizce eğitim alabilirler. Eğitim dilini Ukraynaca seçen öğrencilerimiz dünyanın en çok konuşulan 9. diline hakim olabilme fırsatını yakalamaktadırlar. Son derece yakın diller olması ve halkın Rusça’yı da yoğun şekilde konulması sebebiyle Ukraynaca eğitim alırken Rusça dilini de kolayca öğrenirler. Böylece ticari, kültürel alışverişin en çok sağlandığı ülkelerden Rusya’nın anadiline hakim olacaklardır. Bu da öğrencileri daha tercih edilir bir üniversite mezunu yapmakta ve çalışma yaşamını olumlu etkilemektedir.

Ukrayna Üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir