Sevgili öğrenciler!

2019 yılında Dünya Sıralamasında ilk 1000’e giren Ukrayna Üniversiteleri açıklandı!

Dünya Sıralamasında ilk 1000’e giren 6 Ukrayna Üniversitesi!

  • Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi (ilk 500)
  • İgor Sikorskiy Kiev Politeknik Üniversitesi
  • Kharkiv Politeknik Üniversitesi
  • Lviv Politeknik Ulusal Üniversitesi
  • Sumi Devlet Üniversitesi

Ukrayna, eğitim konusunda son derece hassas bir Doğu Avrupa ülkesidir. Ukraynalı gençler eğitimlerine çok önem verirler. Eğitim seviyeleri oldukça yüksektir. Başkent Kiev’de toplamda 20’ye yakın üniversite bulunur.

Ukrayna üniversiteleri, Avrupa üniversiteleri ile eşdeğer kabul edilir. Ukrayna, Bologna’da imzası olan bir ülkedir ve öğrencilerine Europass mavi diploma imkanı sunar.

Ukrayna’da eğitim sistemi oldukça başarılıdır. Özellikle mühendislik alanlarında kaliteli öğrenciler yetiştirir. Tüm alanlarda eğitim olanağı mevcuttur. Eğitim ücretleri de yıllık bazda değerlendirildiğinden birçok ülkenin altındadır. Öğrenci temelli bir eğitim söz konusudur.

Ukrayna öğrenciler için oldukça aktif sosyo-kültürel yaşama sahiptir. Öğrenciler kültürel faaliyetlerde yer almakta ve sanatsal, kültürel alanlarda da kendilerine geliştirecek alternatifler bulabilmektedirler. Ukrayna’da tüm eğitimler Ukraynaca ve İngilizce dillerinde seçeneklere sahiptirler. Ukraynaca’ya yakınlığı ile dikkat çeken Rusça da neredeyse ana dil gibi kullanılmaktadır.

Ukrayna üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen Mayla Abroad’un konusunda uzman danışmanları ile İLETİŞİME GEÇİNİZ!

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir