Ukrayna’da Üniversite eğitiminize giden yolda en büyük destekçiniz danışmanlık firmanızdır. Eğitiminize giden yolda, sizi bekleyen süreçler ve adımlar ile ilgili nelere dikkat etmeniz gerektiğinin bilincinde olarak kendiniz için en uygun danışmanlık hizmetini aldığınızdan emin olun. Aşağıdaki konular, Mayla Abroad’un konusunda uzman danışmanlarının tecrübeleri ile saptanmış olup, öğrencilerimizin bu süreçte karşılaştığı sorunlara dikkat çekmek üzere derlenmiştir:

  1. Mutlaka sözleşme imzalayın:

Sözleşme kapsamında paket içeriğinde yer alan konula mutlaka dikkat edin. Sözleşme kapsamının; Ukrayna’da Üniversite öğreniminize başlayabilmeniz için tüm süreci içeriğinden ve öğreniminize başlayana kadar size ekstra hiç bir ücret çıkarılmayacağından emin olun.

Mayla Abroad, Ukrayna Üniversite başvuruları esnasında ücretsiz danışmanlık hizmeti sunar. Sözleşme içeriği, ilk gidiş paketi biçiminde düzenlenmiştir. İster hazırlık eğitimine gidiyor olun, isterseniz dil yeterliliği alarak doğrudan lisans eğitiminize başlıyor olun; Ukrayna’da eğitiminize başlayabilmek için gerekli tüm hizmetlere dair masraflar paket içeriğine dahil edilmiştir.

Örnek paket içeriği:

Hazırlık Paket Program Fiyatlarına Dahil Olanlar:
1. 1 akademik yıl hazırlık eğitimi ve ücreti
2. 1 yıllık devlet yurdu konaklaması ( 3-4 kişilik odalarda.)
3. 1 yıllık oturum izni
4. 1 yıllık devlet sağlık sigortası
5. Evrakların Ukraynaca’ya tercümesi ve noter tastik işlemleri
6. Vize harç ücretinin ödenmesi
7. Vize takip işlemlerinin tarafımızca yapılması ve vizenin alınması
8. Seyahat sağlık sigortası
9. Okul kabul mektubunun başvurusu
10.Kabul mektubu başvuru harç ücreti
11.Okul kayıt ücretlerinin tarafımızca ödenmesi
12.Ukrayna’da kullanılabilir telefon hattı (5gb internet, Lifecell arası sınırsız konuşma, 150 dk diğer yönlere)
13.Havalimanı karşılama
14.Hoşgeldin paketi
15.Okul ve yurt transferi
16.Şehir oryantasyonu ( tarihi yerler, yemek yenilebilecek yerler, ulaşım ve şehir hakkında detaylı bilgi)

 

2. Sözleşme imzalamadan önce pasaport, lise diploması ve transkript fotokopinizi hiçbir acenteye göndermeyin! Kabul başvuruları bu belgeler ile yapılır. Kabul Mektubu alındıktan sonra yetkili acente ve okul izni olmadan iptal yapılamadığından; kabul belgesini alan acente ile sürece devam etmek zorunda kalabilirsiniz. Öncesinde hizmet içeriğinin netleşmemiş olması durumunda, ilgili süreçte karşınıza ilave yüksek ücret talepleri çıkabilir. Maalesef herhangi bir Ukrayna Üniversitesinde kabulünüz var ise, Ukrayna Hükümeti ikinci bir başvuru yapmanıza izin vermez.

3. Yapacağınız sözleşmede, ödeyeceğiniz ücret, ödeme planı ve bu ödeme karşılığında acentenin sizlere vereceği hizmetler madde madde açık bir şekilde belirtilmiş olması gerekir. Ucu açık maddeler her yöne çekilebildiğinden dolayı sizlerden ilave ücret talep edilmesine karşı duyarlı olun. Vize ve okul başvuru ve kabul süreçleri için ödeyeceğiniz ücretler haricinde danışmanlıktan kaynaklanan ilave bir bedel ödemeyeceğinizin sözleşmede belirtilmiş olmasına mutlaka dikkat edin.

4. Ukrayna’da devlet yurtlarının %97 oranla Türkiye standartlarının çok altında konaklama olanakları sunduğunu mutlaka göz önünde bulundurun.

5. Hazırlık veya lisans eğitimi alacağınız şehri mutlaka araştırın! Resmi dil Ukrayna’ca olduğundan, konuşulan dilin %99 oranında Rusça olduğu ve İngilizce dil bilme oranının daha yüksek olduğu öğrenci dostu şehirleri (örneğin Odessa, Kharkiv, Kiev) seçmek; adaptasyon sürecinizde büyük destek sağlayacaktır.

Konusunda uzman Mayla Abroad Danışmanlarımızdan daha detaylı bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir