YKS’de istediğim bölüme yerleşemedim diye üzülmeyin! Ukrayna’da istediğiniz bölüme sınava girmeden yerleşebilirsiniz. Eğer sizde Ukrayna Üniversitelerine sınavsız kayıt olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Mayla Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na ulaşmak.

Ukrayna’da üniversite eğitimi ülkemizde ve dünyada son zamanlarda çok tercih edilmektedir. Ukrayna Üniversiteleri, ekonomik maliyetleri ile dikkat çeker. Aynı zamanda Avrupa tarafından tanınması öğrenciler için büyük bir avantajdır. Ukrayna Üniversitelerinin çok tercih edilmesinin nedenlerinden en büyüğü herhangi bir sınav belgesi istememesidir. Ukrayna YKS gibi sınavları uluslararası bir ölçme testi olarak görmemektedir.

 Ukrayna Üniversitelerine girmek için ihtiyacınız olan tek şey lise diplomasıdır!

Doğu Avrupa’da bulunan Ukrayna Üniversiteleri birçok ülkeden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Ukrayna’da eğitiminize devam ederken isterseniz Ukraynaca eğitim alarak eşzamanlı dünyanın en çok konuşulan 9. dilini de öğrenebilirsiniz. Ukrayna üniversitelerinde İngilizce dilinde de eğitim almak mükündür. Ukrayna’da genç zihinlere yönelik birçok bölüm bulunmaktadır hatta Ukrayna üniversitelerinde bulunan bazı bölümler ülkemiz üniversitelerinde bulunmamaktadır. Bu bölümlerden mezun olan öğrencilerimiz Avrupa’da ya da Türkiye’de diğer bölüm mezunlarına nazaran daha kolay ve hızlı işe girebiliyorlar.

Ukrayna dünyada üniversiteye sınavsız geçiş hakkı veren nadir ülkelerden biridir. Ukrayna’da üniversite eğitimi almak için öncelikli olarak hangi eğitimi almak istediğinize karar vermektir. Daha sonra ikinci adım olarak Türkiye ve Ukrayna arasındaki iyi ilişkiler sayesinde hızlı bir şekilde eğitiminizi almaya başlayabilirsiniz. Ukrayna Üniversitelerinde hazırlık eğitimi zorunludur fakat öğrenci eğitim dönemi başında okulun bünyesinde yapılan dil yetkinlik sınavından geçerli bir not alabilirse bölümüne geçebilir.

Hazırlık eğitimleri Ukraynaca ve İngilizce eğitim dillerinde mevcuttur!

Üniversite eğitiminizi hangi dilde tamamlamak istiyorsanız o dilin hazırlık eğitimine tabi tutulacaksınız. Hazırlık eğitiminizi tamamladıktan sonra ülkenizde yerleşmenizin zor olduğu bölümünüzü kolaylıkla okumaya başlayacaksınız.

Yandaki menüden, İngilizce ve Uraynaca hazırlık detaylarına erişebilirsiniz. Mayla Abroad, eğitiminizin her adımında sizlerin en büyük destekçisi olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir