Tıp İngilizcesi 

Tıp sürekli güncellenen bir bilgi deryasına sahiptir. Tıpçılar ve tıp öğrencileri meslek hayatları boyunca bilgilerini güncel tutmalıdır. Bilimin ortak dili olan İngilizce, tıpçıların bu konuda en büyük kılavuzudur. Dünya üzerinde yazılan makalelerin neredeyse hepsi İngilizce dilindedir ve bu kaynakların çevirilerini değil orijinallerini okumak çok mühim meseledir.

Yurtdışında, Tıp İngilizcesi programları, gereksinimlerin ve güncellenen bilgi deryasının arttığı günümüzde, mesleki alandaki İngilizce dil bilgilerini geliştirmek için hazırlanmıştır. Bu programlar genel anlamda hastane ya da klinik ortamında hasta ile iletişim, meslektaşları ile iletişim, tıp terminolojisi, tıp konferansları ve bu alandaki sunum ve teknikleri geliştirmeye yöneliktir.

Tıp İngilizcesi programlarına katılmak için istenilen minimum dil seviyesi, genel anlamda orta düzeydir. Tıp İngilizcesi programları yurtdışında belli başlı kurumlarda spesifik tarih aralıklarında sunulur. Program süreleri ağırlıklı 2-4 hafta aralığındadır. Genel anlamda Genel İngilizce programı ve Tıp İngilizcesi programı bir olacak şekilde yoğun programlar olarak sunulur.

Sağlık, hemşirelik ve Tıp Fakültesi altında okuyan tüm öğrenciler, yeni mezunlar, doktorlar, sağlık personelleri ve hemşireler bu programlara katılabilir.