VanWest College,1988 yılından beri Kanada’nın British Columbia eyaletinde, Vancouver ve  Kelowna kampüslerinde binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmış, eğitim kalitesi ve öğrenci desteği ile öne çıkan bir kariyer kolejidir.

Programların İçeriği:

VanWest College, tamamen Kanadalı işverenlerin istihdam taleplerine ve uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarına göre, uzman akademisyenler tarafından hazırlanmış bir müfredata sahiptir ve tüm programlar alanında uzman, deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir. 30 yılı aşkın süredir öğrenci memnuniyeti odaklı hizmet veren okul; Kanada’nın iş yaşamına kolaylıkla ayak uydurabilecek, kültürlerarası uyum ve iletişim yeteneği gelişmiş, teoride değil uygulamalı olarak iş deneyimine sahip, kısacası işe alınabilirliği yüksek öğrenciler yetiştiriyor olması nedeni ile, profesyonel hayata en iyi şekilde hazırlanmak isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır.

%100 İş Garantisi:

İşletme, Pazarlama, Ticaret, İletişim ve Turizm alanlarında eğitim imkanı sunan okulun, 2 aydan 2 yıla varan farklı sertifika, diploma ve Co-op (Maaşlı Staj) seçenekleri bulunmaktadır. Kolej,  bünyesinde tam zamanlı olarak hizmet veren Co-op yerleştirme koordinatörü ve işe yerleştirme departmanı sayesinde, öğrencilerin eğitim altyapılarına, iş deneyimlerine ve aldıkları Co-op diploma eğitimine uygun, kalifiye bir işe yerleştirmeyi garanti ediyor.

İş Hayatında Bir Adım Öne Geçin:

Böylece VanWest College mezunu öğrenciler, sadece iş hayatına en iyi şekilde hazırlanıp, CV’lerini uluslararası bir iş deneyimi ile zenginleştirmekle kalmıyor, Kanadalı bir şirkette kalifiye bir iş deneyimini de garantilemiş oluyorlar. Eğitim süresinin yarıya yakın kısmını oluşturan Co-op / maaşlı staj döneminde gerçek iş tecrübesi edinen öğrenciler, programı tamamladıklarında sadece bir diplomaya değil, Kanadalı bir şirkette gerçek bir iş deneyimine, yani  Canadian Experience’e sahip olarak mezun olmanın avantajı ile, iş hayatına bir adım önde giriş yapıyorlar.

Kanada Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir kolej olmasının yanı sıra; kalitesi IALC , Quality English, Languages Canada, ALTO  gibi uluslararası eğitim kuruluşları tarafından da onaylanmış olan VanWest  College, aynı zamanda Kanada’nın  tek yetkili BULATS (Business Language Testing Service) test  merkezidir.

Neden VanWest College?

%100 İş Garantisi ile Maaşlı Co‐op Yerleştirme

  • Eğitim Süresince Part-time, Co-op Döneminde Full-time Çalışma İmkanı
  • Türk Öğrencilere Özel Burs Olanakları
  • İş Dünyasının İhtiyacına Göre Hazırlanmış Uygulamalı Eğitim
  • Öğrenci Merkezli Kişiselleştirilmiş Destek
  • Ortalama 15 Kişilik Sınıf Mevcudu
  • Her 2 Ayda Bir Başlayan Esnek Başlangıç Tarihleri
  • Dünyanın En İyi Öğrenci Şehirlerinden Vancouver ve Kelowna’da Eğitim İmkanı

Program Takvimleri:

Kariyer Programları, hem sektörel tecrübe edinmenizi sağlayacak hem de profesyonel iş hayatında başarılı olabilmenin yöntemleri hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Co-op adıyla da anılan bu programlar, akademik eğitiminizi iş tecrübesi ile birleştirmenize olanak sağlar.

Çalışma döneminde, Kanada vatandaşları ile aynı çalışma ortamında tecrübe edinme fırsatı yakalarken; iş alanınıza bağlı olarak değişen oranlarda gelir de elde edersiniz. Van West College, iş arama noktasında %100 İş Garantisi sunmaktadır.

Programların takvimleri, öncelikle akademik ve teorik bilgi edinmenizi sağlayacak; ardından iş tecrübesi edinmenize olanak tanıyacak; sonrasında da iş hayatınızda edindiğiniz tecrübeleri profesyonel akademisyenler ile değerlendirmenizi sağlayarak gelecek hayatınızda daha da faydalı hale getirebileceğiniz biçimde yapılandırılmıştır.